Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowy regulamin Revolut. Zmiany w opłatach za wymianę walut
Sobota, 12 Czerwiec 2021 12:07, Wpisany przez Maksym Słomski
revolut nowy regulamin
Będzie przejrzyściej.

Revolut wysyła do użytkowników informacje na temat nowych wersji Regulaminów, które wejdą w życie już 14 sierpnia 2021 roku. Zmiany w zasadach korzystania z usługi mają na celu uczynienie ich bardziej zrozumiałymi oraz przejrzystymi. Najważniejsza zmiana dotyczy przepisów mających związek z opłatami za wymianę walut, czyli podstawowej funkcji dla chyba większości osób obcujących z Revolutem.

Nowy regulamin Revolut


Kluczowe zmiany dotyczą opłat za wymianę walut. Obecnie podczas wymiany walut mogą zostać naliczone prowizje lub dodatkowe opłaty. Na czym zatem polega nowe brzmienie zasad? Przede wszystkim, od teraz użytkownicy będą widzieć rzeczywiste kursy wymiany walut w oparciu o bieżące dane rynkowe z wielu niezależnych, zagranicznych źródeł. Do transakcji wymiany walut nie zostaną naliczone żadne dodatkowe prowizje.

Czytaj także: Jak działa karta Revolut? Czy warto ją mieć?

revolut
Źródło: Revolut

Ponadto, zanim użytkownik potwierdzi transakcję, w aplikacji zostanie zaprezentowana dokładna wysokość ewentualnych opłat transakcyjnych. Ponadto, użytkownik będzie miał wgląd w całkowity koszt transakcji, a wszystkie opłaty będą jawne.

Inne zmiany są mniej istotne i dotyczą tak naprawdę doprecyzowania brzmienia poszczególnych przepisów regulaminu. Podkreślono możliwość przenoszenia środków między różnego rodzaju subkontami, doprecyzowano podział usług świadczonych przez pozostałe firmy z grupy Revolut, wprowadzono pewne zmiany w celu zaznaczenia, iż usługi Revolut nie ograniczają się wyłącznie do aplikacji mobilnej oraz zaznaczono, że konta osobiste nie mogą być wykorzystywane do celów biznesowych.

Nowy regulamin Revolut znajdziesz pod tym adresem.

Źródło: Revolut