Instalki.pl » Aktualności » Software » Total Commander 10. Kultowy program otrzymał wielką aktualizację
Niedziela, 13 Czerwiec 2021 12:12, Wpisany przez Maksym Słomski
total commander 10
Sporo się zmieniło.

Total Commander to menedżer plików działający w środowisku Windows już od września 1993 roku, kiedy to debiutował pod nazwą Windows Commander. Darmowa alternatywa dla systemowego Eksploratora Windows cieszy się ogromną estymą zaawansowanych użytkowników, którzy doceniają jego rozbudowany zestaw funkcji, ergonomię interfejsu oraz fakt, że dostępnych jest dlań mnóstwo wtyczek rozszerzających jego funkcjonalność. W sieci pojawił się właśnie Total Commander 10 - gigantyczna aktualizacja cenionego narzędzia.

Total Commander 10 - co nowego?


Total Commander 10.00 jest już dostępny do pobrania z naszej bazy plików. Najnowsza aktualizacja Total Commandera jest doprawdy gigantyczna. Zmiany mają miejsce zarówno w mechanizmach, jak i interfejsie użytkownika. Wśród najważniejszych nowości warto wymienić pokazywanie ukrytego katalogu AppData w c:\Użytkownicy\<nazwa profilu> nawet przy wyłączonych ukrytych plikach, wyświetlanie katalogów stworzonych w systemie MacOS na dyskach typu flash z ExFAT, czy też możliwość automatycznej instalacji pliku z kluczem poprzez podwójne kliknięcie na niego.

W zakresie interfejsu wykorzystuje się od teraz rolkę myszy do przewijania zakładek katalogów (jak w Firefox), jeśli nie są włączone zakładki w wielu rzędach i powiększania miniaturek poprzez kombinację Ctrl + kółko myszy. Novum stanowi ładowanie miniatur z danych EXIF (podgląd obrazu) z JPG i innych formatów RAW: Canon RAW 1-3, DNG, Fuji, Nikon, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony. Wiele osób doceni nową opcję "Wróć do głównego katalogu zablokowanych kart po zmianie zakładki" w Konfiguracja - Ustawienia - Zakładki folderów.

Pełną listę zmian znajdziecie pod tym adresem.

Total Commander 10.00 - pobierz i sprawdź jego możliwości


Pobierz Total Commander 10.00 z naszej bazy oprogramowania i przekonaj się sam, dlaczego program ma tak szerokie grono miłośników. Pamiętaj, że istnieje także wersja aplikacji przeznaczona na system Android.


Źródło: mat. własny, Totalcmd.pl