Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10: jak wyłączyć pogodę na pasku zadań?
Sobota, 12 Czerwiec 2021 11:48, Wpisany przez Maksym Słomski
wiadomosci i zainteresowania jak wylaczyc
Moduł Cię irytuje? Wyłącz go.

Aktualizacja Windows 10 21H1 pojawia się na coraz większej liczbie komputerów. Korzysta z niej przez to rosnąca liczba Polaków, którzy mają okazję wypróbować kilka nowości debiutujących w najnowszym wydaniu systemu Microsoftu. Jedną z nich jest widget o nazwie "Wiadomości i zainteresowania", widoczny na pasku zadań. O dziwo, nie każdemu się on podoba.

Jak wyłączyć "Wiadomości i zainteresowania" w Windows 10?


"Wiadomości i zainteresowania" to nowy kanał informacyjny w Windows 10, współpracujący ściśle z przeglądarką internetową Microsoft Edge. Na komputerach z aktualizacją Windows 10 21H1 widnieje on w postaci niewielkiej ikony z informacją o pogodzie, widocznej w prawej części paska zadań.

wiadomosci i zainteresowania jak wylaczyc 1
Źródło: mat. własny

Po najechaniu kursorem na ten element, użytkownikowi prezentowane są szczegółowe informacje pogodowe oraz kilka sekcji z artykułami, po kliknięciu których treści otwierane są w przeglądarce Edge. Widget można łatwo dezaktywować lub zmienić jego wygląd. Niektórych użytkowników po prostu denerwuje - Ania z naszej redakcji wyłączyła go na przykład w trymiga.

Aby wyłączyć "Wiadomości i zainteresowania" wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na tym elemencie, a następnie z listy wybrać "Wiadomości i zainteresowania", a potem "Wyłącz". Takie to proste.

wiadomosci i zainteresowania jak wylaczyc 3
Źródło: mat. własny

Alternatywnie, da się zmodyfikować wygląd widgetu w taki sposób, aby zajmował mniej miejsca na pasku zadań. W ten sposób unikniesz większości sytuacji, w których przypadkowo najedziesz nań przypadkiem myszą, co spowoduje otwarcie "feedu" z informacjami. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy na pasku zadań, wybierz "Wiadomości i zainteresowania", a następnie "pokaż tylko ikonę".

wiadomosci i zainteresowania jak wylaczyc 2
Źródło: mat. własny

W dowolnej chwili przywrócisz domyślny wygląd widgetu. Kliknij PPM na pasek zadań, wybierz "Wiadomości i zainteresowania" i "Pokaż ikonę i tekst".

Być może irytuje Cię sam fakt wyświetlania treści po najechaniu kursorem i wolałbyś je wywoływać kliknięciem? Jeśli tak, nie zmieniaj niczego - po prosto deaktywuj odpowiednią opcję. Kliknij PPM na pasku zadań, wybierz "Wiadomości i zainteresowania" i odznacz opcję "Otwórz po najechaniu kursorem".

wiadomosci i zainteresowania jak wylaczyc 4
Źródło: mat. własny

Korzystasz czasem z nowej funkcji, czy wyłączyłeś ją już lub właśnie to robisz?

Źródło: mat. własny