Instalki.pl » Aktualności » Software » Błędy w Windows 10 KB5003637 psują pasek zadań i drukarki
Piątek, 11 Czerwiec 2021 12:48, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 bugi
Tradycji stało się zadość.

Microsoft kilka dni temu udostępnił czerwcową aktualizację Windows 10 KB5003637, o czym nie omieszkaliśmy Was poinformować. Pisałem wtedy, że w przeciągu kolejnych dni zapewne poinformujemy Was o błędach, które poprawka zacznie powodować. Nie myliłem się. Wygląda na to, że "u mnie działa", ale użytkownicy z całego świata skarżą się na różne problemy.

KB5003637 - błędy


Windows 10 KB5003637 to obowiązkowa poprawka bezpieczeństwa z czerwca 2021 roku, wydawana w cyklu Patch Tuesday. Łatki te są zazwyczaj pobierane i instalowane automatycznie, w zależności od ustawień Windows Update. W sieci widać pierwsze utyskiwania na kwestie związane z jej jakością. Internauci z Reddita i Centrum Opinii donoszą o usterkach związanych z paskiem zadań oraz drukarkami.

"Na pasku zadań na pasku zadań zniknęły data, godzina i ikony systemowe. To właśnie zaczęło się dzisiaj, 10 czerwca 2021 roku, po zaktualizowaniu systemu Windows" – napisał jeden z użytkowników. "Aktualizacja zmieniła mój komputer w ziemniaka" — lamentował inny internauta. "Poprawka KB5003214 była opcjonalna, ale KB5003637 jest instalowana automatycznie i powoduje ten sam problem (błąd ikon na pasku zadań). Te aktualizacje dosłownie niszczą użyteczność mojego komputera" - dodał ktoś inny.


Źródło: mat. własny

W niektórych przypadkach ikony paska zadań na pasku zadań mogą znikać lub nakładać się na siebie, gdy funkcja Wiadomości i zainteresowania jest włączona, a użytkownik nie korzysta z zalecanych/domyślnych ustawień skalowania wyświetlania.

Oprócz problemów z paskiem zadań aktualizacja systemu Windows 10 z czerwca 2021 roku powoduje również problemy z drukarkami u niektórych osób. Zgodnie z oficjalnym dziennikiem zmian, aktualizacja KB5003637 rozprawia się z luką bufora wydruku (CVE-2021-1675 Windows Print Spooler Elevation of Privilege). Możliwe, że poprawka bezpieczeństwa Microsoftu spowodowała przy okazji problemy z usługą bufora wydruku dla niektórych użytkowników.

Na szczęście wszystko można naprawić, odinstalowując aktualizację.

Jak odinstalować aktualizację Windows 10?


Jeśli jakakolwiek aktualizacja Windows sprawia Ci problemy, możesz ją odinstalować.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na Menu Start i wybierz "Ustawienia".
2. Wybierz "Aktualizacja i zabezpieczenia", a następnie "Windows Update".
3. Kliknij na "Wyświetl historię aktualizacji", a później "Odinstaluj aktualizacje".
4. Z listy wybierz poprawkę (np. KB5003637) i kliknij przycisk "Odinstaluj".

Źródło: Reddit, Centrum Opinii