Instalki.pl » Aktualności » Software » Facebook Messenger przyspieszy komunikację. Nadchodzi wyczekiwana funkcja
Piątek, 11 Czerwiec 2021 12:17, Wpisany przez Piotr Malinowski
messenger pasek szybki 1
Nareszcie.

Facebook regularnie wprowadza do Messengera funkcje mające na celu poprawę ogólnego komfortu korzystania z tego popularnego komunikatora. Co prawda nie zawsze można uznać je za w pełni potrzebne, lecz niekiedy gigantowi uda zaimplementować coś interesującego. Tak też jest i tym razem.

Facebook Messenger sprawia, że rozmowy stają się szybsze


Na oficjalnej stronie aplikacji pojawił się post dedykowany trzem nowościom. Przede wszystkim użytkownicy skorzystać mogą z kilku zupełnie świeżych motywów – Olivia Rodrigo (ma on promować nowy album artystki, Sour, utrzymany we fioletowych barwach i charakteryzującymi się naklejkami przywodzącymi na myśl twórczość piosenkarki), Światowy Dzień Oceanów (wszechobecny błękit kojarzący się z oceanami oraz emoji wieloryba) oraz F9 (motyw promujący dziewiątą odsłonę filmu z cyklu Szybcy i Wściekli).

motywy messenger 2Źródło: Facebook

Od pewnego czasu jest dostępny także motyw Pride dodany z okazji obchodzonego w czerwcu Miesiąca Dumy. W tym przypadku mamy oczywiście do czynienia z tęczową kolorystyką oraz domyślną emotikoną – flagą LGBTQ+.

Najciekawszą nowością wydaje się jednak dodany pasek szybkiej odpowiedzi widoczny podczas przeglądania plików multimedialnych. Jeśli znajomy wyśle nam zdjęcie/ film, to nie trzeba wracać do głównego ekranu wiadomości – odpowiedzieć można bezpośrednio za pomocą paska u dołu ekranu. Niewątpliwie tego typu opcja przyspieszy nieco komunikację. W celu wyjście z pełnoekranowej przeglądarki multimediów należy tylko przesunąć palcem w górę.

messenger pasek szybki 2Źródło: Facebook

Trzecia funkcja niestety nie będzie dostępna w Polsce. Mowa tu o specjalnych kodach QR i łączach płatniczych dla Facebook Pay, które pozwolą na szybkie wysłanie lub zażądanie pieniędzy od osób nie posiadających konta na portalu. Nam pozostaje wyłącznie czekać aż gigant społecznościowy zdecyduje się na wprowadzenie FP do Polski.

facebook pay nowows 1Źródło: Facebook

Powyżej opisane nowości powinny już być dostępne dla wszystkich mobilnych użytkowników Facebook Messengera. Jeśli jeszcze ich u siebie nie widzicie, to koniecznie sprawdźcie możliwość aktualizacji lub po prostu poczekajcie.

Źródło i foto: Facebook