Instalki.pl » Aktualności » Software » Notepad++ 8.0: mój ulubiony notatnik stał się jeszcze lepszy
Wtorek, 08 Czerwiec 2021 10:19, Wpisany przez Maksym Słomski
notepad v8 pobierz
Sprawdź koniecznie.

Jeśli jesteś zmęczony topornością działania systemowego Notatnika w Windows 10 lub innym wydaniu tego systemu, powinieneś koniecznie sprawdzić Notepad++. Ten darmowy, otwartoźródłowy edytor tekstu ceniony przez programistów z racji obecności funkcji tworzenia zakładek, kolorowania składni i wielu innych praktycznych drobiazgów, doczekał się kolejnej dużej aktualizacji. Notepad++ 8.0 trafił już do naszej bazy oprogramowania.

Nowości w Notepad++ 8.0


Istnieje całe zatrzęsienie zmian w Notepad++ 8.0. Z perspektywy całej masy osób najważniejszą z nich będzie tryb ciemny. Do pobrania pojawił się build ARM64, a w pasku narzędzi aplikacji zagościły nowiutkie ikony wykorzystujące Fluent UI. Z poziomu menu "Widok" da się wybrać tryb zwiększający produktywność pracy - Tryb Antyrozpraszania.

Zobacz też: Co zamiast Notatnika? 7 programów do notowania

notepad v8
Źródło: mat. własny

Wszystkie nowości (a jest ich łącznie 39) wymieniono na oficjalnej stronie projektu, pod tym adresem.

Uwaga: w chwili obecnej Notepad++ 8.0 nie jest dostępny jeszcze jako automatyczna aktualizacja i najnowsze wydanie należy pobrać ręcznie. Skąd? Najlepiej z naszego repozytorium plików.

notepad 8
Źródło: mat. własny

Pobierz Notepad++ 8.0 i przekonaj się o jego użyteczności


Notepad++ 8.0 za darmo pobierzesz bezpośrednio z poziomu bazy oprogramowania serwisu Instalki.pl. Narzędzie napisane w C++ działa niezwykle stabilnie, wykazuje minimalne zapotrzebowanie na moc obliczeniową procesora i jest po prostu przyjemne w obsłudze. Sprawdź je i sam przekonaj się o jego zaletach.


Źródło: mat. własny