Instalki.pl » Aktualności » Software » E-sportowe mistrzostwa świata w Excelu. Polka wśród uczestniczek
Niedziela, 06 Czerwiec 2021 08:04, Wpisany przez Maksym Słomski
excel mistrzostwa swiata
Nietypowa rywalizacja.

Wydaje się Wam, że e-sport to League of Legends, CS:GO i World of Tanks? A gdybym powiedział, że teraz za e-sport uznaje się teraz także mistrzostwa świata w Excelu? Pewnie popukalibyście się w głowę. Tymczasem, Microsoft ogłasza wszem i wobec, że organizuje taką właśnie imprezę. Weźmie w niej udział ośmiu uczestników.

Financial Modeling World Cup, czyli MŚ w Excelu


Microsoft organizuje mistrzostwa świata w Excelu. Rywalizacja toczy się wokół modelowania finansowego, które Microsoft uważa z jakiegoś powodu za e-sport. Do potyczki zaproszono ośmiu różnych uczestników z ośmiu różnych krajów. Finały ruszą 8 czerwca. Microsoft Office od dawna uznaje się za program, w którym można zdziałać cuda. Jego doskonała znajomość na pewno wymaga sporych umiejętności. Czy jednak turniej w Excelu ma coś wspólnego z e-sportem? W sumie... dlaczego nie?


Imprezę o nazwie Financial Modeling World Cup będzie się dało śledzić na żywo na kanale YouTube. Po zakończeniu konkursu stworzone przez uczestników pliki zostaną udostępnione publiczności, aby mogli lepiej zobaczyć, co dokładnie zrobiono i... czegoś się dzięki temu nauczyć. Wideo z transmisją zamieszczamy poniżej.W mistrzostwach wezmą udział m.in. Andrew Nangai z Wielkiej Brytanii, Anup Agarwal z Indii i Michael German z Kanady, którzy są ponoć postrzegani jako faworyci. Oprócz nich w szranki staną John Lim z Nowej Zelandii, Jeff Heng Xiang Tan z Malezji, Jason Weber z Afryki, Stephanie Anneros ze Stanów Zjednoczonych i... Gabriela Straj z Polski. Kibicujemy.

Źródło: Microsoft