Instalki.pl » Aktualności » Software » Błędy w Microsoft Edge 91. Zobacz, jak naprawić dwa najgorsze
Środa, 02 Czerwiec 2021 09:59, Wpisany przez Maksym Słomski
microsoft edge 91
Sprawdzone metody.

Przeglądarka internetowa Microsoft Edge 91 została udostępniona kilka dni temu. Producent zarzekał się, że nowe wydanie jest odczuwalnie szybsze niż poprzednie i jest zarazem najszybszą z przeglądarek dostępnych dla systemu Windows 10. Pomimo tego, że Edge z aktualizacji na aktualizację staje się coraz lepszym narzędziem do surfowania po sieci, programu nie omijają drobne wpadki. Tych nie zabrakło również w Edge 91.

Edge 91 - problemy i ich rozwiązania


Internauci chwalą przeglądarkę Edge 91 za jej szybkie działanie na starszym sprzęcie, ale wytykają także mankamenty. Użytkownicy aplikacji zgłaszają, że denerwują ich wyskakujące okienka typu pop-up, a zdefiniowane ustawienia nie chcą się zapisywać.

Czytaj także: Microsoft Edge czy Google Chrome - która przeglądarka jest szybsza? Sprawdziliśmy

W pierwszym przypadku chodzi o komunikat z zapytaniem o to, czy użytkownik chce, aby Edge 91 został uruchomiony z rekomendowanymi ustawieniami. Pomimo jego zamknięcia lub nie wyrażenia zgody na zastosowanie domyślnych ustawień, pop-up pojawia się ponownie przy okazji kolejnego uruchomienia programu. Błąd można łatwo odtworzyć na swoim urządzeniu - występuje zależnie od wybranego dostawcy wyszukiwania. Problem objawia się w sytuacji, gdy Bing nie jest domyślną wyszukiwarką.

edge 91
Źródło: Microsoft

Niektórzy użytkownicy Edge 91 twierdzą również, że przeglądarka nie akceptuje zapisanej uprzednio konfiguracji strony startowej i często otwiera zamiast tego stronę Nowa karta. Można to zmienić, ręcznie przełączając zasady grupy "Zarządzaj wyszukiwarką" z "Włączone” na "Nieskonfigurowane" lub "Wyłączone".

Wśród innych błędów internauci wymieniają sporadycznie brak symbolu "+", umożliwiającego otworzenie nowej karty lub brak możliwości wykorzystania trzeciego przycisku myszy (kółka) do otwierania elementów w folderze Ulubione.

Źródło: mat. własny