Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp zmienia zdanie. Nie musisz akceptować nowego regulaminu
Sobota, 29 Maj 2021 17:55, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp regulamin jednak nie 1Do czasu...

Aktualizacja regulaminu aplikacji WhatsApp spotkała się z powszechną krytyką. Gdy ogłoszono plany wdrożenia nowych zasad, użytkownicy szturmem ruszyli do konkurencji. Kilka tygodni temu w końcu zmiany zostały zaimplementowane, a Facebook stwierdził, iż większość osób je zaakceptowała. Zapowiedziano także pewne ograniczenia dla odbiorców niewyrażających na nie zgody.

WhatsApp jednak nie ograniczy dostępu do funkcji 


WhatsApp po 15 maja miał zablokować takim kontom między innymi dostęp do list czatów oraz innych funkcjonalności. Cóż, te "groźby" można już włożyć między bajki. Facebook poinformował właśnie o rezygnacji z tych planów. Zamiast tego społecznościowy gigant będzie tylko regularnie przypominał wszystkim o potrzebie zaakceptowania odświeżonego regulaminu.

Oficjalne stanowisko Facebooka brzmi następująco:

Biorąc pod uwagę niedawne dyskusje z przedstawicielami różnych władz i ekspertami ds. prywatności, chcemy wyjaśnić, że obecnie nie planujemy ograniczać funkcjonalności działania WhatsApp dla tych, którzy jeszcze nie zaakceptowali nowych zasad. Zamiast tego będziemy od czasu do czasu przypominać o nich użytkownikom – także podczas korzystania z wybranych funkcji opcjonalnych.

whatsapp regulamin nie 2
Facebook wycofał się ze zmian | Źródło: Facebook

Należy jednak wziąć pod uwagę, iż w przyszłości WhatsApp może w końcu uniemożliwić części konsumentów korzystania z niektórych funkcji. Na razie proces ten został wyłącznie czasowo opóźniony. Przy okazji po raz kolejny zaznaczono, iż "aktualizacja regulaminu nie ma wpływu na prywatność jeśli chodzi o osobiste wiadomości".

Cóż, wygląda więc na to, iż Facebook nieco się ugiął pod presją wpływowych graczy na planszy. Swoje sprzeciwy odnośnie polityki prywatności wyraziły m.in. rządy Niemiec oraz Indii. Teraz pozostaje wyłącznie czekać na kolejne decyzje koncernu.

Źródło: Facebook (via The Next Web)