Instalki.pl » Aktualności » Software » Lepiej nie aktualizuj iPhone do iOS 14.6
Sobota, 29 Maj 2021 09:01, Wpisany przez Maksym Słomski
ios 14.6 bateria
Fatalna aktualizacja iOS.

Apple kilka dni temu udostępniło aktualizację oprogramowania dla smartfonów iPhone. Problemy z iOS 14.6 pozwalają z całą stanowczością napisać: lepiej wstrzymajcie się z podniesieniem wersji systemu w swoich telefonach. Użytkownicy smartfonów Apple dosłownie zalali media społecznościowe skargami związanymi z jakością działania najnowszej wersji softu. Dominują utyskiwania na mocno skrócony czas pracy na baterii.

iOS 14.6 - wysokie zużycie baterii


Wydaje się, że problem występuje we wszystkich modelach iPhone'a z najnowszą aktualizacją Apple iOS 14.6, ale nie u absolutnie wszystkich użytkowników. Dwóch moich znajomych żaliło mi się, że ich iPhone 12 Pro oraz iPhone 11 pracują znacznie krócej na baterii, niż miało to miejsce w przypadku oprogramowania iOS 14.5.1. Podobne komentarze widać na Twitterze, Reddicie, czy nawet polskim Wykopie.
Oprócz nadmiernego wyczerpywania się baterii użytkownicy zgłaszają również problemy z przegrzewaniem się urządzeń, nawet jeśli iPhone pozostaje bezczynny przez kilka godzin. Użytkownicy obawiają się również, że dziwne zachowanie baterii może znacząco pogorszyć stan baterii ich iPhone'a. Przypominam, że ten określany jest nieuchronnie obniżaną z czasem wartością procentową.Jest też droga strona medalu. Użytkownicy starszych modeli iPhone'ów zgłaszają znaczny... wzrost wydajności po aktualizacji do iOS 14.6.

iOS 14.6 to także pozytywne zmiany


Oprócz rozładowania baterii, iOS 14.6 dostarcza wielu nowości, takich jak Apple Card Family, nowej aplikacji Apple Podcasts Subscriptions, ulepszeń systemu AirTag, obsługi dźwięku bezstratnego Apple Music i wielu innych, drobniejszych. Naprawia również szereg błędów związanych z wydajnością iPhone'ów w przypadku iPhone 11 i iPhone 12.

Źródło: mat. własny, twitter