Instalki.pl » Aktualności » Software » Unholy Neighbourhood - historia niebanalna (recenzja gry)
Sobota, 29 Maj 2021 11:17, Wpisany przez Przemysław Kreft
Unholy Neighbourhood
Dobrze wykonany i wciągający tytuł.

Gry typu point-and-click królowały niegdyś na komputerach. Nic dziwnego - rozwiązywanie zagadek w połączeniu z łatwą obsługą za pomocą myszy przemawiało do wielu graczy. Okazuje się, że również na smartfonach doświadczenie nie musi niczego tracić.

Unholy Neighbourhood to nowa produkcja niewielkiego studia z Wrocławia. Mamy tu to czynienia z tajemniczą przygodówką typu point-and-click. Nieco mroczna historia przeplatana jest różnorodnymi zagadkami - wiele z nich przypadnie do gustu miłośnikom escape roomów.

Unholy Neighbourhood – przygodówka typu point-and-click

Cena: 0 zł / Android: 5.0 i nowsze

Unholy NeighbourhoodMusimy przeszukiwać otoczenie, zbierać przydatne przedmioty, rozmawiać z innymi postaciami itp. Mechanika gry jest dobrze przemyślana i na nic zda się przypadkowe uderzanie palcem w ekran. Poziom trudności zagadek jest również optymalny - rozgrywka sprawia sporo satysfakcji.


Oprawa graficzna i dźwiękowa także nie daje powodów do narzekania. Można się oczywiście czepiać, że polska wersja językowa odnosi się jedynie do warstwy tekstowej (a nie np. dialogów), ale to często spotykany zabieg w produkcjach tworzonych od początku z myślą o rynku globalnym.

Unholy Neighbourhood to bardzo udana produkcja. Fani tego typu gier znajdą tu wciągającą przygodę na dłuższy czas.


Czytaj również: Ta kamera widzi dużo więcej. Test rejestratora Navitel R250 Dual