Instalki.pl » Aktualności » Software » Emoji w Androidzie 12 z odświeżonym wyglądem. Oto jak się prezentują
Czwartek, 27 Maj 2021 12:43, Wpisany przez Anna Borzęcka
android-12-emoji-1
Nadszedł czas na zmiany.

Wcześniej w tym miesiącu Google nie dość, że w końcu pokazało światu system Android 12, to na smartfonach Pixel i wybranych innych udostępniło jego wersję Beta. Dzięki temu testerzy mogli przekonać się na własnej skórze, co tak naprawdę nowy Android oferuje i jak działa. Dowiedzieli się oni między innymi, w jaki sposób Google przeprojektowało z myślą o nim dostępne w systemie emoji. Użytkownicy powinni być z nich zadowoleni.

Android 12 i nowy wygląd emoji


W sumie, w Androidzie 12 odświeżonego wyglądu doczekało się aż 389 emoji spośród wszystkich dostępnych. Ogólnie rzecz biorąc, ikony te zostały uproszczone – i dobrze. Dzięki temu wyglądają jakoś tak nowocześniej. Jak można zauważyć, Google w końcu zdało sobie sprawę z tego, że gradienty nie robią w parze z emoji zbyt dobrego wrażenia.

android-12-emoji-2
Porównanie wybranych emoji z Androida 11 (na szarym tle) i z Androida 12 (na zielonym tle). | Źródło: Emojigraph

W przypadku kilku emoji na Androidzie 12 Google zrezygnowało też z odbić, co widać w przypadku wulkanu Fudżi. Wiele z nich wygląda po prostu bardziej kreskówkowo, a ich kolory są lepiej zbalansowane. Co ciekawe, jedno z emoji w Androidzie 12 zostało przywrócone do wersji z Androida 10 – mowa o emoji przedstawiającym twarz z maseczką.

android-12-emoji-3
Emoji przedstawiające twarz z maseczką – w Androidzie 11 i w Androidzie 12. | Źródło: Emojigraph

Jak podobają Ci się emoji dostępne w Androidzie 12? Moim zdaniem wyglądają świetnie. Wszystkim nowym ikonom możesz przyjrzeć się w serwisie Emojigraph.

Android 12 – czego się spodziewać?


Względem Androida 11 Android 12 ma posiadać liczne usprawnienia. Jego myślami przewodnimi mają być personalizacja, szybkość i bezpieczeństwo.

Android 12 będzie automatycznie dopasowywał kolorystykę interfejsu do wybranej tapety. Będziemy też mieli do dyspozycji niestandardowe palety kolorów, nowe widżety przypominające nieco te oferowane w iOS i nie tylko. Szybkie ustawienia i belka powiadomień doczekają się zaś odświeżonego wyglądu.

Nowy system Google ma aż o 22% szybciej uruchamiać podstawowe usługi systemowe. Czekają nas też optymalizacje, które mają zmniejszyć obciążenie procesorów nawet o 15%, a w związku z tym przynajmniej w teorii pozwolić na dłuższy czas pracy smartfonów na baterii.Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, Android 12 ma przejrzyściej informować o tym, które aplikacje uzyskują dostęp do naszych danych. Będziemy też mieli nad tymi danymi większą kontrolę. Z ciekawszych nowości w tym zakresie jest wskaźnik w prawym rogu paska stanu, pokazujący czy jakaś aplikacja w tej chwili posiada dostęp do mikrofonu czy kamery urządzenia.

Pragniesz wypróbować system Android 12 w wersji Beta? Pod tym adresem sprawdzisz, czy możesz to zrobić na swoim urządzeniu.

Źródło: Emojigraph, fot. tyt. Emojigraph