Instalki.pl » Aktualności » Software » Gmail pozwoli zapisać zdjęcia z załączników bezpośrednio w Zdjęciach Google
Czwartek, 27 Maj 2021 11:07, Wpisany przez Anna Borzęcka
gmail-zdjecia
Mile widziana nowość.

W tej chwili ze zdjęciami załączonymi do wiadomości e-mail w Gmailu można zrobić dwie rzeczy – albo je pobrać, albo dodać do Dysku Google. Wkrótce do dyspozycji otrzymasz jednak kolejną, dodatkową opcję. Ta pozwoli zapisać te zdjęcia bezpośrednio w Zdjęciach Google, jednym kliknięciem. Wcześniej, by to zrobić, musiałeś pobrać załączniki i przenieść je do Zdjęć Google ręcznie.

Zapisywanie zdjęć z Gmaila w Zdjęciach Google


„Teraz, gdy w wiadomości na Gmailu otrzymasz załącznik w formie zdjęcia, będziesz mógł zapisać go bezpośrednio w Zdjęciach Google z pomocą nowego przycisku ‘Zapisz w Zdjęciach’. Zobaczysz go obok istniejącego przycisku ‘Dodaj do Dysku’, wyświetlanego nad załącznikiem po najechaniu na niego kursorem. W tej chwili funkcjonalność ta obsługuje tylko zdjęcia w standardzie JPEG.”, Google informuje na swoim blogu.

gmail-zdjecia-2
Teraz zdjęcia z załączników w usłudze Gmail będzie można zapisać bezpośrednio w Zdjęciach Google. | Źródło: Google

Google udostępnia swoją nową funkcję użytkownikom od dzisiaj. Proces ten może potrwać około 15 dni. Zatem, być może już teraz możecie z niej skorzystać. Ta pojawi się zarówno na kontach posiadaczy pakietu Google Workspace, jak i na kontach osobistych.

Zdjęcia Google – koniec nielimitowanej darmowej przestrzeni


Warto przypomnieć, że już wkrótce, bo 1 czerwca Google przestanie oferować w Zdjęciach Google nieograniczoną przestrzeń na materiały foto i wideo. Po tym dniu wszelkie materiały przesłane do usługi w „wysokiej jakości” będą wliczać się do wynoszącego 15 GB limitu współdzielonego z usługami Gmail i Google Workspace.

Wszystkie zdjęcia i filmy, które do 1 czerwca umieścisz w Zdjęciach Google nie zostaną powyższym limitem objęte. Zatem, po tej dacie będziesz miał do dyspozycji pełne 15 GB przestrzeni. Gdy tę przestrzeń wykorzystasz będziesz musiał albo usunąć część swoich materiałów, albo kupić pakiet Google One. Do dyspozycji jest subskrypcja miesięczna lub roczna i w ich ramach można uzyskać dostęp do dodatkowych 100 GB, 200 GB lub 2 TB przestrzeni.

Pamiętaj, że aplikację Zdjęcia Google możesz pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Google, fot. tyt. Google