Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge 91 udostępniony. Działa świetnie na słabszym sprzęcie
Środa, 26 Maj 2021 05:51, Wpisany przez Maksym Słomski
microsoft edge 91 pobierz
Warto wypróbować tę przeglądarkę.

Podczas konferencji Build 2021 Microsoft ogłosił właśnie, że przeglądarka internetowa Microsoft Edge 91 jest już udostępniana falami i obfituje w nowe funkcje przygotowane pod kątem zwiększenia wydajności działania na komputerach o niewielkiej mocy obliczeniowej. Wśród nich warto wymienić usprawnioną funkcję Sleeping Tabs (uśpione karty) oraz Startup Boost, wchodzącą w skład ulepszonego trybu wydajności.

Microsoft Edge 91 jeszcze lżejszy


Ulepszona funkcja Sleeping Tabs automatycznie przełącza karty w tryb uśpienia po tym, jak karta spędzi pewien czas w tle, zwalniając tym samym część zasobów. Ponowne kliknięcie karty spowoduje szybkie załadowanie jej z powrotem do pamięci. Teoretycznie pozwala to użytkownikom urządzeń z małą ilością pamięci RAM na płynniejsze przeglądanie sieci. Internauta w opcjach programu może określić jak szybko usypiane będą karty.

microsoft edge 91
Źródło: mat. własny

Startup Boost to z kolei funkcja, która umożliwia szybsze uruchamianie Edge dzięki wcześniejszemu uruchomieniu zestawu podstawowych procesów Edge w tle. Przyspieszone uruchamianie Microsoft Edge 91 wynika z faktu uprzedniego wczytania części procesów, niezbędnych do rozruchu aplikacji na komputerze z systemem Windows 10. Te zostają załadowane wraz ze startem systemu.

Microsoft podaje, że firma dokonała ponad 5300 commitów lub zmian w otwartoźródłowym projekcie Chromium, na którym opiera się nowy Microsoft Edge. Ma to być gwarancją dopracowania nowego wydania nieustannie zyskującego na popularności narzędzia.

Microsoft Edge 91 - pobierz


Najnowsze wydanie przeglądarki internetowej Microsoft Edge pobierzesz z poziomu naszej bazy aplikacji. Poniżej znajdziesz odnośniki do programu w wersjach na systemu Windows i macOS. Kliknięcie na nie przeniesie Cię do strony pobierania.


Źródło: mat. własny