Instalki.pl » Aktualności » Software » Moviebase - niezbędnik miłośników filmów i seriali (recenzja)
Sobota, 22 Maj 2021 09:26, Wpisany przez Przemysław Kreft
Ultimate Facts
Aplikacja pomoże odnaleźć się w gąszczu produkcji.

Nie da się ukryć, że nieustannie rozszerzana oferta serwisów streamingowych może przyprawić o zawrót głowy. Już sam wybór filmu czy serialu do obejrzenia potrafi zająć sporo czasu. Szczególnie jeśli płacimy za kilka serwisów.

Z pomocą przychodzi aplikacja Moviebase. To mobilna baza filmów, seriali i innych produkcji telewizyjnych. Znajdziemy w niej produkcje ze wszystkich najważniejszych serwisów wideo. Zapisując obejrzane tytuły, możemy łatwo śledzić swoje postępy czy daty premier nowych odcinków.

Moviebase – baza filmów i seriali w smartfonie

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 4,59 zł-131,99 zł za element / Android: 5.0 i nowsze

MoviebaseNie zabrakło oczywiście opisów fabuły, szczegółów na temat obsady, linków do zwiastunów, a nawet plakatów i tapet. Jeżeli na smartfonie mamy zainstalowaną jedną z obsługiwanych aplikacji (np. Netflix) możemy nawet przejść z Moviebase bezpośrednio do odtwarzania konkretnego odcinka. Wszystko ujęte zostało w dość lekki i nowoczesny interfejs. Czasami brakuje mu intuicyjności i pełnego tłumaczenia na język polski, jednak nie obniża to znacząco komfortu użytkowania.

Moviebase scr 1

Śledzenie postępów w oglądaniu czy przypomnienia o premierach również nie budzą większych zastrzeżeń. Darmowa wersja nie pozwala na dostęp do szczegółowych statystyk oglądania i wyświetla niewielkie banery reklamowe.

Moviebase jest całkiem udaną aplikacją. Jej zalety docenią jednak głównie osoby namiętnie oglądające seriale w więcej niż jednym serwisie streamingowym.


Czytaj również: Idealne słuchawki jednak istnieją? Test OPPO Enco XC