Instalki.pl » Aktualności » Software » Zoom udostępni platformę powstałą z myślą o wirtualnych wydarzeniach
Czwartek, 20 Maj 2021 10:53, Wpisany przez Anna Borzęcka
zoom-events
Kto z niej skorzysta?

Zoom zyskał naprawdę wiele dzięki pandemii. W kwietniu ubiegłego roku codziennie korzystało z niego około 300 milionów użytkowników. Zatem, nie dziwi fakt, że firma ma nadzieję, iż zdalne spotkania pozostaną popularną formą komunikacji nawet jeśli COVID-19 przestanie być tak wielkim problemem, jakim jest obecnie. Ta ujawniła właśnie, iż pracuje nad platformą, która powstaje z myślą o wirtualnych wydarzeniach organizowanych przez przedsiębiorstwa i nie tylko.

Zoom Events


Nowa platforma ma ujrzeć światło dzienne, aby zaspokoić potrzeby zróżnicowanej bazy użytkowników Zooma, składającej się na pracowników korporacji i start-upów, dziennikarzy, hobbystów, uczniów, studentów czy nauczycieli. W końcu, jedni prowadzą za jego pośrednictwem konferencje biznesowe, inni zajęcia z jogi, a jeszcze inni eventy związane chociażby z premierą nowych produktów. Rzecz jasna, Zoom pragnie zyskać z jej pomocą nowe źródło dochodu.

Gdy Zoom Events zadebiutuje, osoby płacące za usługi firmy otrzymają do dyspozycji dedykowany „hub”, w którym będą mogły tworzyć listę nadchodzących wydarzeń, i tych prywatnych, i tych publicznych, a także jednorazowych czy powtarzających się. Organizatorzy wydarzeń będą mogli na nich zarabiać, chociażby tworząc spersonalizowane bilety pozwalające na udział w nich.

zoom-events-1
Zoom szykuje platformę Zoom Events. | Źródło: Zoom

Co ciekawe, Zoom będzie pomagał użytkownikom w uzyskaniu przez ich wydarzenia odpowiedniego zasięgu. Te mają być bowiem umieszczane w publicznym katalogu, aby inni mogli je odkryć. Użytkownicy będą też mogli śledzić statystyk wydarzeń, dotyczące chociażby liczby osób, które zarejestrowały się na event, frekwencji czy przychodów.

Nowa usługa Zoom - premiera latem


Cóż, konkurencja nie śpi. Microsoft i Google także nieustannie rozbudowują swoje usługi. Zatem Zoom ma poważną motywację ku temu, aby także się rozwijać. Ciekawe, co jeszcze w przyszłości ten zaoferuje poza Zoom Events.

Platforma Zoom Events ma zadebiutować tego lata. Póki co nie są znane warunki, które będzie trzeba spełnić, by uzyskać do niej dostęp. Na informacje w tej kwestii musimy jeszcze poczekać.

Pamiętaj, że aplikację Zoom możesz pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Zoom, fot. tyt. Canva