Instalki.pl » Aktualności » Software » Steam naprawił błąd dotyczący kont posiadających wiele gier
Środa, 19 Maj 2021 15:31, Wpisany przez Piotr Malinowski
steam blad 1W końcu.


Steam to niewątpliwie najpopularniejszy sklep cyfrowy. Jego desktopowa aplikacja regularnie otrzymuje aktualizacje mające na celu poprawę niektórych błędów oraz ogólnej stabilności. Najnowsza z nich zajęła się wyeliminowaniem problemu dotyczącego głównie bibliotek zawierających ponad 25 tysięcy gier.

Steam z poprawką irytującego błędu


Kolekcjonerzy są wszędzie – nawet na Steamie. Osób posiadających kilkadziesiąt tysięcy produkcji jest oczywiście niewiele i należą do mniejszości, ale istnieją. Od dłuższego czasu doświadczają oni problemów z działaniem aplikacji. Ta im się zawierza, a nawet samoistnie zawiesza. Valve już raz próbowało zająć się tym irytującym błędem, lecz bez skutku.

Deweloperzy nie dali jednak za wygraną i podjęli się drugiej próby. Na serwery wdrożona została właśnie aktualizacja, która naprawia bolączkę kolekcjonerów. Miejmy nadzieję, iż już na zawsze. Zmian w usłudze oczywiście jest więcej.

steam problem 25 1 Źródło: Valve

Przede wszystkim pozbyto się problemu występującego przy chęci zainstalowania kolejnych gier oraz weryfikacji ich plików. Usprawniono także działanie Steam Imput oraz Steam Remote Play. Co więcej, wersja aplikacji na macOS oraz Linux wolna jest teraz od błędu dotyczącego nieprawidłowego działania wewnętrznej przeglądarki.

Aktualizacja została już zaimplementowana i przy próbie uruchomienia Steama powinno pojawić Wam się stosowne okno z możliwością instalacji.

Źródło i foto: Valve