Instalki.pl » Aktualności » Software » NVIDIA DLSS w 9 nowych grach. Nowy sterownik dla kart GeForce
Środa, 19 Maj 2021 09:57, Wpisany przez Maksym Słomski
into the radius nvidia dlss
Świetne wieści.

Dziś całe zatrzęsienie pozytywnych informacji ze świata nowych technologii. Poranek zaczynamy od doniesień z obozu firmy NVIDIA, która zapowiedziała właśnie wprowadzenie techniki DLSS do dziewięciu kolejnych gier. Użytkownicy kart GeForce RTX będą mogli od teraz dzięki technice NVIDIA DLSS zwiększyć wydajność łącznie w 50 grach, a to dopiero początek. Producent obiecuje, że co miesiąc lista ta będzie się powiększać. Przy okazji, zadebiutował nowy sterownik graficzny dla kart GeForce, zoptymalizowany pod kątem Days Gone.

NVIDIA DLSS w kolejnych grach


W najbliższym czasie technika DLSS pojawi się w dziewięciu produkcjach, w tym w No Man's Sky oraz Metro Exodus Enhanced Edition. Na większa liczbę klatek posiadacze kart NVIDIA mogą liczyć w:

 • Amid Evil - uwielbiana przez graczy strzelanka retro została dziś zaktualizowana poprzez dodanie efektów ray tracingu oraz techniki DLSS, która zwiększa wydajność nawet 2,7 razy w rozdzielczości 4K przy włączonym śledzeniu promieni.
 • Aron’s Adventure - przygodowa gra RPG została wzbogacona o DLSS za pomocą wtyczki do silnika Unreal Engine 4, a gracze zaobserwowali wzrost wydajności nawet o 60%, dzięki czemu każda karta graficzna GeForce RTX może uruchomić ten tytuł w ponad 60 kl./s w rozdzielczości 4K.
 • Everspace 2 - kosmiczna strzelanka RPG, dostępna w ramach wczesnego dostępu, zostanie dziś zaktualizowana o obsługę DLSS, zwiększając wydajność rozgrywki nawet o 80%.
 • Metro Exodus Enhanced Edition - aktualizacja gry Metro Exodus od 4A Games została wydana na początku tego miesiąca ze wsparciem dla DLSS, zwiększając liczbę wyświetlanych klatek na sekundę nawet dwukrotnie.
 • No Man’s Sky - nadchodząca aktualizacja doda obsługę DLSS zarówno do tradycyjnej rozgrywki jak i tej toczonej w wirtualnej rzeczywistości, zwiększając wydajność w tej pierwszej nawet o 70% w rozdzielczości 4K, znacząco poprawiając płynność i responsywność gry.
 • Redout: Space Assault - kosmiczna strzelanka otrzymuje dziś w nowej aktualizacji wsparcie techniki NVIDIA DLSS oraz efekty ray tracingu, zapewniające bardziej immersyjne doznania.
 • Scavengers - zaprezentowana na początku tego miesiąca darmowa strzelanka została wyposażona w technikę NVIDIA DLSS, zwiększającą wydajność nawet o 40%, dzięki czemu gracze korzystający z kart GeForce RTX serii 30 mogą grać z płynnością ponad 60 kl./s.
 • Wrench - symulator pracy mechanika samochodowego otrzymuje efekty ray tracingu oraz obsługę techniki DLSS, dwukrotnie zwiększając wydajność w rozdzielczości 4K.
 
NVIDIA DLSS - maj 2021
Źródło: NVIDIA

Jak dokładnie działa DLSS? Pozwolę zacytować nasz szczegółowy wpis na temat rozwiązań NVIDIA:

"W skrócie można powiedzieć, że jest to nowoczesna technologia wygładzania krawędzi korzystająca z głębokiego uczenia. Dzięki pobieraniu relatywnie niewielkiej liczby próbek na piksel w porównaniu do klasycznego anti-aliasingu, nie obciąża znacząco układu graficznego. Sieć neuronowa tworzy aż 64 próbki na piksel z jednej tylko próbki na pikseli obrazu źródłowego. Dedykowane rdzenie Tensor obecne jedynie w kartach GeForce RTX wykonują wszystkie obliczenia, zwalniając jednocześnie z tego zadania Shadery, które mogą być oddelegowane do innych działań. Sieć neuronowa przetwarza następnie pobrane próbki i przetwarza je w taki sposób, by zagwarantować maksymalnie wysoką jakość obrazu. Działanie DLSS można nazwać bardzo zaawansowaną formą upscallingu, bowiem gra renderowana jest w niższej rozdzielczości, która następnie jest podnoszona. Jednym słowem: NVIDIA DLSS na podstawie obrazu o niskiej rozdzielczości tworzy obraz o wysokiej rozdzielczości o jakości zbliżonej maksymalnie do obrazu, który generowany byłby natywnie w wysokiej rozdzielczości."

Nowy sterownik Game Ready dla kart graficznych GeForce


Opublikowany kilkanaście godzin temu sterownik Game Ready, dedykowany grze Days Gone, zawiera też optymalne ustawienia w aplikacji GeForce Experience dla sześciu tytułów:

 • Hood: Outlaws & Legends
 • Metro Exodus: Enhanced Edition
 • Ranch Simulator
 • Resident Evil Village
 • Total War: Rome Remastered
 • Totally Accurate Battle Simulator

Najnowsze sterowniki dla kart NVIDIA GeForce pobierzecie za pośrednictwem oprogramowania GeForce Experience (polecam tę metodę) lub jako wydzieloną paczkę plików. W tym celu skorzystajcie z odnośników poniżej - oczywiście jeśli korzystacie już z aplikacji GeForce Experience nie musicie jej ponownie pobierać.


Źródło: NVIDIA