Instalki.pl » Aktualności » Software » Jak usunąć urządzenia z Androidem z konta Google i Google Play?
Wtorek, 11 Maj 2021 13:41, Wpisany przez Maksym Słomski
konto google urzadzenia
Krótki poradnik.

Jako osoba testująca wszelkiej maści smartfony muszę cyklicznie robić porządki na swoim koncie Google oraz w sklepie z aplikacjami Google Play. Mowa przede wszystkim o "odłączaniu" autoryzowanych wcześniej urządzeń, wyświetlających się jako przypisane do mojego profilu. Za każdym razem, kiedy logujecie się do konta Google i odwiedzacie Google Play na nowym smartfonie lub tablecie, kolejny sprzęt ląduje na liście. Chcąc zainstalować apkę z poziomu przeglądarki, użytkownik pytany jest o to, na które z urządzeń ma być pobrana. Lista z czasem robi się długa i zaczyna irytować.

Założę się, że wielu z Was zastanawia się, jak usunąć urządzenia z Androidem z konta Google i sklepu Google Play - na przykład takie, które sprzedaliście lub te, z których już nie korzystacie. Stosowne opcje są na pierwszy rzut oka ukryte, a ja w niniejszym wpisie podpowiem, jak ją odnaleźć.

what the zombies 1
Takiego widoku chcemy uniknąć. | Źródło: mat. własny

Jak usunąć smartfon lub tablet z konta Google?


Jeśli chcesz usunąć nieużywane urządzenie z konta Google, zaloguj się na nie pod adresem myaccount.google.com w przeglądarce internetowej, a następnie:

1. Kliknij po lewej na "Bezpieczeństwo".

konto google 1
Źródło: mat. własny

2. Wyszukaj na liście sekcję "Twoje urządzenia" i kliknij na "Zarządzaj urządzeniami".

konto google 2
Źródło: mat. własny

W tym miejscu znajdziesz zarówno urządzenia, na których jesteś zalogowany do konta Google, jak i te, z których ręcznie się wylogowałeś w ciągu ostatnich 28 dni. Jeśli na pierwszej liście widnieje sprzedany sprzęt, na którym przywróciłeś ustawienia fabryczne, to bez obaw - nikt nie ma dostępu do Twoich danych. Aby usunąć dane urządzenie z konta Google, kliknij na ikonę z trzema kropkami i wybierz "Wyloguj".

konto google 3
Źródło: mat. własny

Jak usunąć smartfon lub tablet z Google Play?


Pragniesz skasować urządzenie z listy w sklepie Google Play? Nic prostszego. Włącz przeglądarkę internetową na swoim komputerze i przejdź pod adres play.google.com/settings. Stąd czeka Cię prosta droga do sukcesu.

W ustawieniach konta Google Play Twoją uwagę powinna zwrócić lista "Moje urządzenia". Zerknij na kolumnę "widoczność". Jeśli chcesz, aby któreś z urządzeń nie wyświetlało się w sklepie z aplikacjami na Androida, a z czasem zniknęło z konta, po prostu odznacz pole obok napisu "Pokaż w menu".

konto google 4
Źródło: mat. własny

Chcesz przy okazji zmienić nazwę któregoś z wyświetlanych urządzeń? Możesz kliknąć na przycisk "Edytuj", wpisać nową nazwę urządzenia i wybrać "Aktualizuj".

To nie było trudne, prawda?

Źródło: mat. własny