Instalki.pl » Aktualności » Software » Masz sprzęt AMD? Uważaj na tę aktualizację Windows 10
Sobota, 08 Maj 2021 16:00, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 aktualizacja
Nie jestem zaskoczony.

Jeżeli korzystasz z procesora marki AMD oraz systemu Windows 10, powinieneś uważać na najnowszą aktualizację udostępnioną w ramach Windows Update. Poprawka o nazwie "Advanced Micro Devices, Inc. – SCSIAdapter – 9.3.0.221" powoduje poważne problemy sprzętowe, o czym ostrzegają osoby, które na swoje nieszczęście zdążyły ją już zainstalować.

Problemy z SCSIAdapter – 9.3.0.221


SCSIAdapter - 9.3.0.221 jest obarczony wadą powodującą awarie komputerów, skutkujące wyświetleniem niebieskiego ekranu śmierci oraz kodu błędu INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE. Microsoft wycofał już ponoć aktualizację sterownika ze swoich serwerów.

Skargi dotyczące problemu zaczęły pojawiać się na Microsoft Answers już 28 kwietnia. Teraz, po ponad tygodniu, internauci jeszcze częściej zgłaszają, że Windows Update wymusił instalację problematycznego sterownika i spowodował problemy z rozruchem PC-tów.


Źródło: mat. własny

Problemy z AMD SCSIAdapter - 9.3.0.221 zostały po raz pierwszy zgłoszone przez członków programu Windows Insider. Wygląda na to, że felerny sterownik w jakiś sposób prześlizgnął się przez system kontroli jakości i pojawił się również w stabilnych wersjach systemu Windows 10 2004 i 20H2.

Jak dotąd wydaje się, że problemy z działaniem komputerów dotyczą głównie płyt głównych Gigabyte Aorus, które używają chipsetu X570. Jedynym sposobem rozwiązania problemu, przynajmniej w tej chwili, jest wycofanie aktualizacji sterownika i uniemożliwienie ponownej instalacji przez usługę Windows Update.

Jeśli jesteś jednym z poszkodowanych i nie możesz uruchomić systemu, spróbuj uruchomić opcję naprawczą z menu rozwiązywania problemów wywoływanego w trakcie rozruchu.

Źródło: Reddit, Microsoft Answers