Instalki.pl » Aktualności » Software » Dokumenty Google ze świetną nowością. Ułatwi śledzenie zmian w tekście
Wtorek, 04 Maj 2021 10:35, Wpisany przez Piotr Malinowski
google dokumenty sledzeniee1
Przyda się.

Dokumenty Google to jeden z najpopularniejszych internetowych edytorów tekstów. Pozwala m.in. na automatyczną synchronizację i zapisywanie tekstów oraz – co najważniejsze – zespołową pracę nad nimi. Technologiczny gigant regularnie ulepsza właśnie ten ostatni aspekt aplikacji. Właśnie doczekaliśmy się kolejnej interesującej aktualizacji.

Dokumenty Google z przejrzystszym systemem śledzenia zmian


Jak się bowiem okazuje, Dokumenty Google zyskały funkcję „Show Editors” – na czym ona polega? Przede wszystkim umożliwia ona wyświetlenie dodatkowych informacji o tym, kiedy konkretna osoba edytowała daną część dokumentu. W ten sposób użytkownicy będą mieli dokładniejszy i łatwiejszy wgląd w historię zmian.

W celu skorzystania z nowości należy zaznaczyć fragment tekstu i z menu kontekstowego wybrać opcję „Show Editors”. Wtedy wyświetli się dedykowane okno widoczne na poniższym zrzucie ekranu. Widoczna tam będzie lista edytorów wraz ze szczegółami odnośnie czasu i wprowadzonych zmian w obrębie np. konkretnego zdania.

zmiany google dokumenty sledzenie 2Sposób działania "Show Editors" | Źródło: Google 

Nie da się ukryć, że taka funkcja niewątpliwie przyda się podczas pracy w licznym zespole. Powinna nieco ograniczyć chaos i dać lepszy wgląd w to, co dzieje się z dokumentem. Jak informuje Google, stosowna aktualizacja została już wdrożona po stronie serwera. Do użytkowników trafiać będzie regularnie na przestrzeni następnych dwóch tygodni.

Z „Show Editors” skorzystają klienci Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus i Education Plus. Funkcja pozostanie z kolei niedostępna dla Google Workspace Essentials, Business Starter, Enterprise Essentials, Education Fundamentals, Frontline i Nonprofits, a także klientów G Suite Basic i Business.

Źródło i foto: Google