Instalki.pl » Aktualności » Software » Te smartfony otrzymywały aktualizacje Androida dłużej niż Pixele od Google
Wtorek, 04 Maj 2021 10:39, Wpisany przez Maksym Słomski
samsung galaxy android
Taką postawę pochwalamy.

Taka sytuacja w świecie smartfonów nie zdarza się zbyt często, więc zasługuje na pochwałę. Pewien producent udostępniał poprawki Androida związane z bezpieczeństwem na dwa popularne flagowce aż przez cztery lata. Urządzenia te utraciły właśnie wsparcie. O dziwo, nie mówimy tutaj o żadnym z przedstawicieli rodziny Google Pixel.

Samsung Galaxy S8 i S8+ otrzymały ostatnią aktualizację


Pamiętam, że nigdy wcześniej żaden smartfon nie zrobił na mnie tak piorunującego wrażenia, jak Samsung Galaxy S8+. Jego przepiękny, jasny wyświetlacz oraz zdumiewający aparat (nagrałem nim świetny film z majówki w Chorwacji) dosłownie położyły mnie na łopatki. Gdybym tylko miał w zwyczaju kupować sobie tak drogie telefony, nie wahałbym się ani chwili. Po czterech latach od mojego testu tego urządzenia, sprzęt stracił wsparcie producenta.

samsung galaxy S8
Samsung Galaxy S8+ w dniu swojej premiery zachwycał ekranem Super AMOLED. Po dziś dzień ten prezentuje się naprawdę dobrze. | Źródło: mat. własny

Zarówno Samsung Galaxy S8, jak i Galaxy S8+ były aktualizowane przez ostatnie 12 miesięcy co kwartał. Południowokoreański producent jest jedynym, który zapewnia tak wiele lat aktualizacji. Przez trzy pierwsze lata oba smartfony dostawały comiesięczne aktualizacje. Nawet Google nie roztacza tak dobrej opieki nad swoimi Pixelami.

Najstarszymi z wciąż wspieranych smartfonów w ofercie Samsunga stały się urządzenia z serii Galaxy S9, które już teraz przeszły na cykl aktualizacji kwartalnych. Ich wsparcie zakończy się w kwietniu 2022 roku. Założę się, że niejeden czytelnik naszego serwisu korzysta do dziś z któregoś z tych urządzeń.

Źródło: mat. własny