Instalki.pl » Aktualności » Software » Discord wkrótce na konsolach PlayStation. Sony ogłosiło współpracę
Wtorek, 04 Maj 2021 09:55, Wpisany przez Maksym Słomski
playstation discord
Doskonała wiadomość.

Z końcem marca bieżącego roku świat obiegła wiadomość, jakoby Microsoft chciał kupić komunikator Discord. Niecały miesiąc później okazało się, że proponowana kwota wykupu w wysokości 12 miliardów dolarów (ok 45,5 miliarda złotych) okazała się niewystarczająca, a Discord pozostanie niezależny. To nie koniec zamieszania związanego z lubianą, bezpłatną platformą komunikacji głosowej i wideo. Okazuje się, że Discord prowadzi rozmowy z Sony. Powód?

Discord na konsolach PlayStation w 2022 roku


Prezes Sony, Jim Ryan, ogłosił dzisiaj, że firma będzie współpracować z Discordem w celu zintegrowania platformy społecznościowej z ekosystemem PlayStation na początku 2022 roku. To bardzo ważna wiadomość dla graczy korzystających z konsol PlayStation. Użytkownicy najnowszych urządzeń do gier od Sony już od lat domagają się wsparcia Discorda i wygląda na to, że już wkrótce ich modlitwy zostaną w końcu wysłuchane. Niestety partnerstwo jest wciąż na wczesnym etapie, więc szczegóły dotyczące planowanej integracji są ograniczone. Prawdopodobnie to ono jest jedną z przyczyn fiaska negocjacji z Microsoftem. Chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że nie oznacza to przejęcia - Discord nie zmieni właściciela. 

Czytaj także: 10 trików na Discord. Każdy z nich warto znać

discord interfejs
Interfejs aplikacji Discord w wersji dla systemu Windows 10. | Źródło: mat. własny

W ramach nowego partnerstwa Sony zainwestuje również nieokreśloną kwotę pieniędzy w Discord w ramach rundy inwestycyjnej Series H jako inwestor mniejszościowy. Discord to obecnie jedna z największych społeczności internetowych zrzeszająca entuzjastów gier, z ponad 140 milionami aktywnych użytkowników w grudniu 2020 roku.

Jak będzie wyglądał Discord na PlayStation?


Tu pojawia się sporo wątpliwości. Nie wiadomo czy staniemy się świadkami pełnej integracji, czy raczej Sony zrezygnuje na przykład z funkcji czatu tekstowego, stawiając wyłącznie na czaty głosowe i wideo. Wpisywanie znaków na kontrolerach do PlayStation z pewnością nie zapowiada się na działanie wygodne, ale... być może wprowadzone zostanie dyktowanie głosowe? Czas pokaże.

Komunikator głosowy Discord pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy aplikacji. Znajdziesz tam zarówno wersję desktopową dla systemów Windows, jak i mobilną dla sprzętów z Androidem. Pamiętaj o tym, że z Discord da się korzystać również w przeglądarce internetowej. Każdy z wariantów narzędzia jest bezpłatny.


Źródło: Sony