Instalki.pl » Aktualności » Software » Tajemniczy przycisk w aplikacji Facebook. Do czego służy?
Poniedziałek, 03 Maj 2021 12:13, Wpisany przez Maksym Słomski
facebook przycisk
Nie widzą go jeszcze wszyscy.

Jeśli uruchomiłeś dzisiaj aplikację Facebook na swoim smartfonie lub tablecie, to mogłeś zaobserwować nowy przycisk unoszący się nad jej interfejsem. Mogłeś, ale nie musiałeś - widzi go bowiem tylko wąskie grono użytkowników najnowszej wersji apki o numerze 316.0.0.54.116. U mnie na przykład nowy element UI nie jest widoczny, ale pojawił się on u Mateusza. Czym jest tajemniczy przycisk na Facebooku?

Lewitujący przycisk w aplikacji Facebook - do czego służy?


Przycisk przypomina nieco dymki czatu w komunikatorze Messenger. W przeciwieństwie do dymków Messengera, nie da się go przesuwać i wiele wskazuje na to, że nie da się go także wyłączyć. Jedyną jego funkcją wydaje się być szybkie przekierowanie użytkownika do menu ustawień Facebooka. Jego działanie zobaczycie na poniższym obrazku.

Tajemniczy przycisk na Facebooku kieruje do menu Ustawień. | Źródło: mat. własne

Na tę chwilę o przycisku wiadomo niewiele - Facebook nie informował oficjalnymi kanałami o rozpoczęciu związanych z nim testów.

Jeśli czytelnicy naszego serwisu widzą go u siebie, prosimy aby podzielili się w sekcji komentarzy, czy udało się im odblokować jego inne funkcje, poza opisaną powyżej. Być może udało się go wyłączyć? Gdy tylko dowiemy się na jego temat czegoś więcej, niniejszy wpis zostanie edytowany.

Źródło: mat. własny