Instalki.pl » Aktualności » Software » Webowy Skype dostępny od teraz w kolejnej przeglądarce
Poniedziałek, 03 Maj 2021 11:46, Wpisany przez Anna Borzęcka
skype
Microsoft rozszerza wsparcie.

Aby korzystać ze Skype’a, wcale nie trzeba pobierać na swój komputer i smartfon jego aplikacji. Posiada on też bowiem swoją wersję webową, która jest obsługiwana przez coraz większą liczbę przeglądarek. Ba, lista przeglądarek wspieranych przez webowego Skype’a właśnie została poszerzona.

Webowy Skype w Safari


Od teraz ze Skype’a można korzystać też za pośrednictwem Safari, zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Inne wspierane przeglądarki to w przypadku desktopów Microsoft Edge 87 lub nowsza, Google Chrome 87 lub nowsza oraz inne bazujące na Chromium przynajmniej w wersji 87, a w przypadku smartfonów Microsoft Edge 43 lub nowsza na Androidzie i Safari 13.1 lub nowsza na iOS.

skype-web
Lista przeglądarek, w których webowy Skype jest i nie jest obsługiwany. | Źródło: mat. własne

Niestety, webowy Skype w dalszym ciągu nie jest obsługiwany w Firefoxie, na żadnej z platform. Nie można z niego korzystać też w mobilnym Google Chrome. To co najmniej dziwne – w końcu mowa o bardzo popularnych przeglądarkach.

Skype w wersji 8.71


Warto wspomnieć, że niedawno desktopowy Skype został zaktualizowany do wersji 8.71. Nowa aktualizacja, poza tym, że wprowadziła liczne poprawki błędów i stabilności, dodała przycisk Uczestnicy do połączeń, pozwalający zobaczyć, kto uczestniczy w rozmowie. Ponadto, wraz z nią na urządzeniach z systemami Windows i Mac trafiło tłumienie szumów. Inną istotną nowością jest to, że od teraz użytkownicy będą widzieć zdjęcie profilowe osoby, która wysłała ostatnią wiadomość na czacie grupowym, w ikonie tego czatu.

Jeżeli mimo wszystko wolicie korzystać z aplikacji Skype, a nie jego wersji webowej, tę możecie pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem – i na komputer, i na urządzenie mobilne.


Źródło: Neowin, fot. tyt. Canva