Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge już pozwala wysyłać karty na inne urządzenia
Piątek, 30 Kwiecień 2021 12:25, Wpisany przez Maksym Słomski
edge przesylanie kart
Jego śmiech poprawiał humor milionom.

Microsoft kontynuuje dobrą passę w zakresie wprowadzania realnie przydatnych zmian w obrębie przeglądarki Edge. Na razie są to usprawnienia wdrażane w ramach deweloperskiego wydania Edge Canary, ale dają one wgląd w to, co wkrótce zagości w stabilnych buildach przeglądarki internetowej. Niedawno prezentowaliśmy Wam ulepszenia zaimplementowane w nowym trybie wydajności, a dziś donosimy o funkcji pozwalającej na przesyłanie kart między urządzeniami.

Przesyłanie kart w Microsoft Edge


W Microsoft Edge Canary 92 dla systemów Windows 10 i Android pojawiła się nowa opcja udostępniania kart pomiędzy poszczególnymi sprzętami. Nie można powiedzieć, że jest to cecha unikalna dla Edge'a, bowiem identyczną opcję Google wprowadziło w Chrome jeszcze w 2019 roku. Mimo to, produkt rozwijany przez giganta z Redmond z aktualizacji na aktualizację staje się coraz lepszy i... to znakomite wieści.

Zobacz także: Microsoft Edge przyspiesza na Windows 10 i macOS

Ograniczone grono osób testujących wydanie Edge Canary 92 uzyskało dostęp do praktycznej funkcji, eliminującej potrzebę korzystania z ulubionych, synchronizacji kart, funkcji historii lub poczty e-mail podczas wysyłania adresów URL do użytkowanych przez siebie urządzeń. Wystarczy zainstalować Microsoft Edge Canary 92.0.873.0 dla Windows 10 oraz Edge Canary 92.0.870.0 dla Androida, aby móc przesyłać linki prowadzące do witryn otworzonych w danym momencie na jednym urządzeniu na drugie urządzenie.

Tak działa udostępnianie kart pomiędzy urządzeniami w przeglądarce Microsoft Edge Canary 92. | Źródło: WindowsLatest

Jeśli funkcja jest aktywna na smartfonie z Androidem, w sytuacji przesyłania nań hiperłącza, wyświetlony zostanie alert zawierający adres URL, nazwę strony i nazwę urządzenia, z którego przesyłany jest odnośnik.

Funkcja w tej chwili nie działa jeszcze na macOS.

Jak testować nowe funkcje w Edge?


by zainstalować Microsoft Edge Canary, odwiedź stronę programu testów przeglądarki Microsoft Edge dostępną pod tym adresem i postępuj zgodnie z instrukcjami. Możesz pobrać warianty Beta (aktualizowany co 6 tygodni), Dev (co tydzień) i Canary (aktualizowany codziennie).

Źródło: WindowsLatest