Instalki.pl » Aktualności » Software » Telegram w końcu wprowadza grupowe rozmowy wideo
Czwartek, 29 Kwiecień 2021 13:00, Wpisany przez Piotr Malinowski
telegram czaty 12121
Trochę musieliśmy poczekać.

Telegram to obecnie jeden z najpopularniejszych komunikatorów. Zainteresowanie nim stale rośnie, o czym dosyć regularnie przypominają deweloperzy. Równie często pojawiają się także ciekawe aktualizacje, które nieco zwiększają komfort użytkowania aplikacji. W przyszłym miesiącu wzbogaci się ona o długo wyczekiwaną nowość.

Telegram i grupowe rozmowy wideo to dobre połączenie


Mowa oczywiście o grupowych rozmowach wideo. Teraz rozmawiać „na kamerce” można wyłącznie z pojedynczymi osobami, co bywa dosyć uciążliwe. Zapowiedź rozszerzenia tej opcji o czaty grupowe ukazała się w jeszcze w minionym roku – finalnie plany się nieco przedłużyły.

Twórca usługi, Pavel Durov, ogłosił właśnie „nowy wymiar wideo do naszych czatów głosowych, czyniąc Telegram potężną platformą do grupowych rozmów wideo”. Dlaczego „potężną”? Deweloper zapowiada bowiem możliwość udostępniania ekranu, szyfrowanie, redukcję szumów, bezproblemowe działanie na komputerach stacjonarnych oraz tabletach.Cóż – nie da się ukryć, że Telegram wydaje się tym razem nieco spóźniony w kwestii dodania tego typu funkcji. Jest ona dostępna już praktycznie na wszystkich innych komunikatorach. Osoby korzystające z tejże usługi powinni być jednak bardzo zadowoleni. Sam używam Telegramu od kilku tygodni, więc czekam z niecierpliwością.

Grupowe czaty wideo trafią do komunikatora już w maju bieżącego roku. Nie podano konkretnego dnia wdrożenia – pozostaje regularne sprawdzanie dostępności stosownej aktualizacji na wszystkich platformach. Dla przypomnienia – z Telegrama korzysta miesięcznie około 500 milionów użytkowników.

Źródło i foto: Telegram