Instalki.pl » Aktualności » Software » Netflix: losowe odtwarzanie już w Polsce!
Środa, 28 Kwiecień 2021 18:13, Wpisany przez Piotr Malinowski
netflix losowanie 2
Przydatna funkcja.

Na początku bieżącego roku mieliśmy do czynienia z potwierdzeniem planów wdrożenia funkcji „Shuffle Play” na platformę Netflix. Nie podano jednak wtedy konkretnego terminu rozpoczęcia procesu jej implementacji. Cóż – ten moment właśnie nadszedł.

Netflix pozwoli na wylosowanie filmu lub serialu


Polski oddział serwisu poinformował bowiem o obecności opcji losowego odtwarzania filmów i seriali również na naszej wersji Netflixa. Dzięki temu możemy nieco bliżej przyjrzeć się temu, na jakich zasadach w ogóle nowość działa. Wielkiej filozofii tu jednak nie ma.

netflix losowanie 1 polskaŹródło: Netflix

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na nowy przycisk „Odtwórz losowo”. Pojawi się on na ekranie wyboru profilu, a także w bocznym menu. Kliknięcie spowoduje przeniesienie użytkownika na specjalny panel z miniaturką wylosowanego serialu lub filmu. Oczywiście Netflix nie zmusi nas do obejrzenia pierwszej z brzegu produkcji – będziemy mogli wylosować coś innego bądź wrócić do standardowego widoku biblioteki.

netflix losowanie 3Źródło: Netflix

Nie łudźcie się jednak, iż Netflix poleci Wam coś zupełnie odmiennego od tego, co zdarzyło się już Wam oglądać. Propozycje bazować mają bowiem na produkcjach podobnych do tych, które już oglądaliśmy lub wyszukiwaliśmy. Ten zabieg ma oczywiście dwie strony medalu.

Algorytm platformy działa bowiem tak, by zaskakiwać konsumenta ukazując mu coś pasującego do jego upodobań. W ten sposób zamykani jesteśmy w swego rodzaju bańce, co nieco ogranicza swobodę w kwestii znajdywania zupełnie nowych i nieznanych dotąd treści. Netflix po prostu uznaje w takich przypadkach, że to i tak nas nie zainteresuje, więc je ukrywa.

netflix losowanie 4 polskaŹródło: Netflix

Jeśli chodzi o funkcję „Odtwórz losowo”, to powinna ona już być dostępna u większości użytkowników korzystających z wersji platformy na smart TV. Trudno przewidzieć czy pojawi się ona u nas także na urządzeniach mobilnych czy desktopach. Jeśli jeszcze nie widzicie u siebie nowego przycisku, to warto uzbroić się w cierpliwość – sam jeszcze go nie dostrzegłem.

Źródło i foto: Netflix