Instalki.pl » Aktualności » Software » Chrome 91 ułatwi załączanie plików do wiadomości e-mail
Wtorek, 27 Kwiecień 2021 13:39, Wpisany przez Anna Borzęcka
chrome-mail
Co jeszcze zaoferuje nowa wersja przeglądarki?

Nie bez powodu Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie. Gdy ta zadebiutowała, była po prostu szybsza i nowocześniejsza niż przeglądarki konkurencji. Na przestrzeni lat Google regularnie ją udoskonalało i dziś robi to dalej. Najbliższa duża aktualizacja Chrome – aktualizacja o numerze 91 – wprowadzi istotne usprawnienia, a jedno z nich będzie związane z obsługą skrzynek mailowych.

Chrome 91 i przenoszenie plików


Chrome w wersji 91 został udostępniony użytkownikom wydania beta przeglądarki. Dzięki temu mogliśmy dokładnie poznać funkcje, które wraz z aktualizacją otrzyma jej wydanie stabilne. Google dodatkowo opisało te funkcje na oficjalnym blogu Chromium.

Jedną z najciekawszych nowości w Chrome 91 będzie ulepszony schowek. Po debiucie aktualizacji konieczne przestanie być przeciąganie plików z eksploratora plików czy pulpitu do przeglądarki – zamiast tego pliki będzie można przenosić z wykorzystaniem skrótów klawiaturowych Ctrl+C oraz Ctrl+V. Ułatwi to chociażby sprawne załączanie plików do wiadomości e-mail. W wersji beta Chrome 91 funkcję można przetestować po aktywacji eksperymentalnej flagi „Clipboard filenames”.

chrome-flaga
Eksperymentalna flaga Clipboard Filenames w Google Chrome 91 beta. | Źródło: mat. własne

Chrome 91 na urządzeniach z Androidem


Ważne dla użytkowników zmiany przyniesie też Chrome 91 w wersji na Androida. Po pierwsze, aktualizacja usprawni interfejs odpowiadający za wyświetlanie formularzy. Doczeka się on nowoczesnego wyglądu, poprawionej czytelności, a jego obsługa ma się stać wygodniejsza. Po drugie, na smartfonach pojawi się poprawiona obsługa trybu ciemnego.

Zgodnie z oficjalnym harmonogramem aktualizacji, Chrome 91 ma zadebiutować 25 maja. O innych nowościach, które ta wersja przeglądarki wprowadzi, przeczytasz na blogu Chromium.

Rzecz jasna, przeglądarkę Google Chrome pobierzesz z naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Google, fot. tyt. Canva