Instalki.pl » Aktualności » Software » Epic Games Store z kolejnymi aplikacjami. Dołączyły do Spotify
Sobota, 24 Kwiecień 2021 10:41, Wpisany przez Anna Borzęcka
epic-aplikacje
Jakie to aplikacje?

Epic Games Store to od jakiegoś czasu platforma, z której można pobierać nie tylko gry, ale również aplikacje. Początkowo pojawiło się w niej Spotify, a teraz jest też ona domem dla kolejnych programów. O jakich programach mowa?

Przeglądarka internetowa, program dla grafików i nie tylko


Pierwszą z nowych aplikacji dostępnych w Epic Games Store jest Itch.io. To przypadek o tyle ciekawy, że ta także stanowi platformę służącą do cyfrowej dystrybucji gier. Z niej można pobrać jednak te tytuły, których z samego Epic Games Store pobrać nie można. Nieźle, nieprawdaż? Itch.io stanowi zatem ciekawe uzupełnienie sklepu Epica.

W Epic Games Store pojawiła się też przeglądarka Brave. To przeglądarka internetowa zaprojektowana przez Brendana Eicha, jednego z założycieli Mozilli oraz twórcy JavaScript. Stawia ona nie tylko na szybkość działania, ale również na ochronę prywatności jej użytkowników. Co ciekawe, Brave posiada wbudowany bloker reklam oraz ciasteczek śledzących.

itch-io
Jedną z aplikacji, którą od teraz można pobrać z Epic Games Store jest klient Itch.io. | Źródło: Epic Games

Pozostałe aplikacje, które zadebiutowały w Epic Games Store to Kenshape, program generujący modele 3D w oparciu o pikselową grafikę 2D, kompatybilny z większością silników gier wideo oraz Krita, czyli aplikacja open source do rysowania, stworzona z myślą o ilustratorach, artystach koncepcyjnych, twórcach komiksów, autorach tła i tekstury oraz animatorach. Użytkownicy w Ameryce Północnej dodatkowo do dyspozycji otrzymali iHeartRadio, platformę umożliwiającą streaming muzyki czy podcastów.

Discord w Epic Games Store


W przyszłości w Epic Games Store mają pojawić się kolejne aplikacje, w tym Discord, czyli komunikator powstały z myślą głównie o graczach, który niedawno postanowił pozostać niezależny od Microsoftu. Dzięki temu platforma Epic może przynajmniej co nieco zyskać na popularności.

Rzecz jasna, klienta Epic Games Store pobierzecie z naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Epic Games, fot. tyt. Epic Games