Instalki.pl » Aktualności » Software » Mapy Google - zmiana, która wpłynie na planowanie trasy
Czwartek, 22 Kwiecień 2021 15:50, Wpisany przez Daniel Karcz
Mapy Google nie będą domyślnie wyznaczać najszybszej trasyZnów zmiany.

Preinstalowana na większości urządzeń z Androidem a tym samym najpopularniejsza nawigacja stworzona przez Google doczeka się w najbliższym czasie sporej ilości zmian i usprawnień. Część z nich dotyczyć będzie obsługi transportu publicznego i trafi do Polski dopiero po serii testów, a druga natomiast już niebawem dotknie kierowców na całym świecie. Mowa o zmianach w algorytmie odpowiedzialnym za wyznaczaniem domyślnej trasy w Mapach Google.

Trasa nie najszybsza, a najbardziej ekonomiczna


Aktualizacja Map Google, która pojawić się ma w tym roku przyniesie ze sobą modyfikacje algorytmu odpowiedzialnego za wyznaczanie domyślnej trasy. Dotychczas aplikacja znajdowała możliwie najszybszą trasę pomiędzy aktualną pozycją użytkownika a lokalizacją docelową, uwzględniając przy tym takie czynniki jak poziom ruchu czy zdarzenia na drodze. W miarę możliwości oferowane były również trasy alternatywne, ale ta domyślna nastawiona była na jak najszybsze przemieszczenie się pomiędzy dwoma punktami.

Mapy Google nie będą domyślnie wyznaczać najszybszej trasy
Źródło: autoevolution.com

Nadchodząca aktualizacja wprowadzi dosyć istotne zmiany w sposobie wyznaczania domyślnych tras w trakcie nawigacji. Nowy algorytm podczas swojego działania uwzględniał będzie kilka nowych czynników takich jak stan dróg czy nachylenie i na ich podstawie znajdzie dla nas trasę najbardziej oszczędną pod względem zużycia paliwa. Zmiana ta powinna ucieszyć większość kierowców. Google natomiast zapowiada, że nowa wersja Map pozwoli zmniejszyć tzw. ślad węglowy.

Będzie możliwość powrotu do obecnego modelu


Dla użytkowników, którym nie do końca podoba się pomysł na zamianę sposobu wyznaczania domyślnej trasy podróży mamy dobrą wiadomość. Z poziomu opcji konfiguracyjnych możliwy będzie powrót do starego modelu, zapewniającego znajdowanie najszybszych tras do zdefiniowanego celu.

Aktualna wersja aplikacji Mapy Google dla Androida dostępna jest do pobrania na łamach naszego portalu.

Źródło: autoevolution.com