Instalki.pl » Aktualności » Software » Pac-Man, Hello Kitty i inne kultowe postaci zobaczysz teraz w AR na smartfonie
Środa, 21 Kwiecień 2021 12:36, Wpisany przez Anna Borzęcka
google-pac-man
Wszystko to za pośrednictwem wyszukiwarki Google.

Od dłuższego czasu wyszukiwarka Google na smartfonach oferuje ciekawą funkcję – pozwala zobaczyć za pośrednictwem technologii rzeczywistości rozszerzonej przeróżne zwierzęta, i nie tylko, w trójwymiarze, w całej ich okazałości. Firma właśnie poszerzyła listę przedmiotów i obiektów, z którymi w wyszukiwarce z pomocą AR można wchodzić w interakcje – o… kultowe postaci z japońskich gier, anime i programów telewizyjnych.

Kultowe japońskie postaci w AR


Teraz z pomocą wyszukiwarki Google do swojego pokoju czy mieszkania możesz przywołać chociażby Pac-Mana, wraz z towarzyszącymi mu w grze duchami, Hello Kitty czy Ultramana, Evengeliona i roboty Gundam. W sumie gigant z Mountain View pozwala zobaczyć w rozszerzonej rzeczywistości 14 postaci.

 
Postaci, które za pośrednictwem wyszukiwarki Google na smartfonie można ujrzeć w rozszerzonej rzeczywistości. | Źródło: Google

Google postanowiło dodać wspomniane postaci do swojej bazy modeli 3D dostępnych w AR nie bez powodu. Podobno Pac-Man jest najczęściej wyszukiwaną w wyszukiwarce Google animowaną ikoną, z jakiegoś dziwnego powodu szczególnie w Peru. Zainteresowanie nim w wyszukiwarce jest dwa razy większe niż inną postacią na liście – Hello Kitty.

 
Popularność wśród dokonanych w Google wyszukiwań postaci znanych z japońskiej popkultury. | Źródło: Google

AR w wyszukiwarce Google – jak skorzystać


Aby zobaczyć jedną z wymienionych postaci w rozszerzonej rzeczywistości, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki Google w aplikacji Google lub dowolnej przeglądarce. Należy to jednak zrobić na smartfonie wspierającym technologię ARCore. Po wpisaniu nazwy postaci w wyszukiwarce kliknij w baner z napisem Wyświetl w 3D, a następnie Wyświetl u siebie, po czym zastosuj się do widocznych na ekranie instrukcji.

Ciekawe, co jeszcze Google pozwoli popodziwiać w rozszerzonej rzeczywistości. Póki co omawiana funkcja jest mocno ograniczona, ale mam nadzieję, że w przyszłości się to zmieni, bowiem stanowi ona gratkę szczególnie dla ciekawych świata dzieci. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych poza japońskimi postaciami i zwierzętami mogą w AR oglądać chociażby struktury komórkowe, anatomiczne modele, obiekty kultury i wiele więcej.

Źródło: Google, fot. tyt. Google