Instalki.pl » Aktualności » Software » Visual Studio 2022 w wersji 64-bitowej. Jakie inne nowości czekają deweloperów?
Wtorek, 20 Kwiecień 2021 15:52, Wpisany przez Daniel Karcz
Visual Studio 2022 w wersji 64-bitowejNowe informacje o flagowym środowisku programistycznym.

Microsoft ogłosił właśnie, że pierwsza publiczna wersja testowa jego flagowego środowiska programistycznego udostępniona zostanie latem tego roku. Na oficjalnym blogu pojawił się wpis niejakiej Amandy Silver, w którym opisuje ona szczegółowo wszelakie zmiany i nowości jakie przyniesie ze sobą najnowsza odsłona Visual Studio oznaczona jako 2022. W skrócie – będzie szybciej i efektywniej.

Visual Studio 2022 na architekturze 64-bitowej


Bez wątpienia jedną z najistotniejszych zmian w Visual Studio 2022 jest całkowite przejście na architekturę 64-bitową. W praktyce przynosi to ogrom korzyści, które z pewnością docenią programiści pracujący nad bardziej rozbudowanymi projektami. Główną zaletą rozwiązań 64-bitowych jest brak ograniczeń obsługi maksymalnie 4 GB pamięci RAM i dostęp do całej pamięci zamontowanej w komputerze. Takie rozwiązanie zapewni większą wydajność całego środowiska i ograniczenie występowania błędów związanych z brakiem pamięci.


Kolejne nowości w najnowszym środowisku programistycznym Microsoftu to nowe, bardziej intuicyjne ikonki, obsługa czcionki Cascadia Code znanej z terminala Windows, integracja z Accessibility Insights, rozbudowane funkcje personalizacji IDE wraz z opcją synchronizacji pomiędzy różnymi urządzeniami.

Visual Studio 2022 w wersji 64-bitowej

Pozostałe usprawnienia w Visual Studio 2022 obejmują zwiększenie wydajności zintegrowanego debuggera, obsługę czatu w sesji Live Share czy sprawniejsze przeszukiwanie kodu. Microsoft zapowiada również spore zmiany w swoim środowisku przeznaczonym na platformę Mac. Gigant z Redmond zdecydował się na przejście na natywny interfejs systemu MacOS, który zapewnić ma wyższą wydajność oraz niezawodność.


Zgodnie z zapewnieniami pierwsza, testowa odsłona Visual Studio 2022 upubliczniona zostanie latem tego roku. Na chwilę obecną nie jest znany konkretny termin. Przypuszcza się natomiast, że wydanie oficjalne poprzedzone będzie nie jedną, a kilkoma wersjami testowymi.

Źródło: Neowin / devblogs.microsoft.com