Instalki.pl » Aktualności » Software » Przetestuj Wspomnienia Chrome. To nowe podejście do historii przeglądania
Wtorek, 20 Kwiecień 2021 12:08, Wpisany przez Maksym Słomski
chrome canary wspomnienia
Mała rewolucja.

Google testuje nową funkcję w Google Chrome, która spodoba się użytkownikom często sięgającym do swojej historii przeglądania. W Google Chrome Canary 92.0.4479.0 zagościła nowość o nazwie Wspomnienia (ang. Memories). Wyświetla ona w bardzo przejrzysty sposób odwiedzone wcześniej witryny, kategoryzuje je i pozwala korzystać z zaawansowanego wyszukiwania.

Wspomnienia w Google Chrome


Zamiast wyświetlać standardową listę odwiedzonych adresów URL oraz towarzyszące im daty, Google Chrome Canary 92 dzieli historię na segmenty. Dostępna jest sekcja "Z historii przeglądarki Chrome", zawierająca ogólne adresy URL oraz sekcja "Z grup kart i zakładek", przedstawiająca odwiedzone przez Ciebie strony, znajdujące się w zakładkach.

Czytaj także: Nowości w Google Chrome 90

chrome memories 2
Funkcja Wspomnienia pojawiła się w Google Chrome Canary 92.0.4479.0. Należy aktywować ją ręcznie. | Źródło: mat. własny

Aby skorzystać z eksperymentalnej funkcji, musisz pobrać przeglądarkę internetową Google Chrome Canary 92.0.4479.0 lub nowszą. Następnie, udaj się na stronę chrome://flags, wpisz Memories i zmień status flagi na "Enabled". Po dokonaniu tej czynności zrestartuj program.

chrome memories
Jak włączyć Wspomnienia w Chrome? To bardzo proste. | Źródło: mat. własny

Jeśli nowa funkcja Wspomnienia zostanie udostępniona w Chrome 92, powinniśmy spodziewać się jej udostępnienia w stabilnym wydaniu w lipcu. Nie jest jasne, czy Wspomnienia całkowicie zastąpią historię Chrome, czy też będą współistnieć.

W oczekiwaniu na Chrome 92 pobierz Chrome 90


Jakiś czas temu wydano stabilną wersję Chrome 90 z istotną zmianą dotyczącą bezpieczeństwa. Chrome 90 to pierwsze wydanie najpopularniejszej na świecie przeglądarki internetowej, które automatycznie ładuje wszystkie adresy URL za pośrednictwem bezpieczniejszego protokołu HTTPS. Narzędzie do przeglądania zasobów sieci pobierzesz klikając na wybrany z poniższych odnośników.


Źródło: mat. własny