Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowa opcja w Menu Start w Windows 10. Będzie wygodniej!
Czwartek, 15 Kwiecień 2021 14:58, Wpisany przez Maksym Słomski
nowa opcja menu start windows 10
Przyda się.

Przez ostatni rok byliśmy świadkami wielu mniejszych i większych zmian dokonywanych przez Microsoft w obrębie Menu Start w Windows 10. Ten często używany element interfejsu wyładniał, ale od strony funkcjonalnej zmieniło się niewiele. Ciekawe novum pojawiło się właśnie w jednym z buildów testowych przeznaczonych dla uczestników programu Windows Insider w kanale deweloperskim.

Menu Start z nową opcją w sekcji Zasilanie w Windows 10


Po kliknięciu w przycisk Menu Start, w lewym dolnym rogu otwartego panelu dostrzeżecie ikonkę symbolizującą menu Zasilanie. To z jego poziomu użytkownik może swój komputer uśpić, uruchomić ponownie lub wyłączyć. W nowej kompilacji testowej Windows 10 gości tam jeszcze jedna opcja - "zrestartuj aplikacje po zalogowaniu". O co w niej chodzi?

Niektóre aplikacje (głównie UWP) mają możliwość automatycznego zakolejkowania się do uruchomienia od razu po restarcie systemu. Jest to bardzo przydatne w sytuacji, gdy chcesz błyskawicznie wrócić do tego, co robiłeś w danym programie po ponownym uruchomieniu komputera. W systemie Windows 10 w wersji 21H1 i starszych ta opcja jest powiązana z aplikacją Ustawienia systemu Windows. W aktualizacji Sun Valley (Windows 10 21H2) się to zmieni.

Jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu, nowa opcja "Uruchom ponownie aplikacje po zalogowaniu" pojawi się pod opcjami Uśpij, Zamknij i Uruchom ponownie. Po włączeniu, system zapisze aplikacje, które można ponownie uruchomić oraz i przywróci je do działania przy następnym logowaniu.

zasilanie menu start
Źródło: WindowsLatest

Jeśli masz ochotę korzystać z funkcji już teraz, kliknij prawym przyciskiem myszy na Menu Start, a następnie wybierz "Ustawienia" -> "Konta" -> "Opcje logowania" -> "uruchom ponownie aplikacje" i zmień suwak przy "Automatycznie zapisuj moje ponownie uruchamiane aplikacje po wylogowaniu i ponownym uruchomieniu tych aplikacji po tym, jak się zaloguje" na pozycję aktywną.

restart aplikacji windows 10
Źródło: mat. własny

Źródło: WindowsLatest