Instalki.pl » Aktualności » Software » Synchronizacja plików w OneDrive na Windows 10 będzie teraz znacznie szybsza
Piątek, 09 Kwiecień 2021 11:00, Wpisany przez Maksym Słomski
onedrive 64 bit
Ważna zmiana.

Wygląda na to, że osoby korzystające z Windows 10 i robiące użytek z chmury OneDrive nareszcie doczekały się klienta synchronizacji, który będzie w stanie sprawnie synchronizować wszystkie ich pliki z komputera. Microsoft ogłosił za pośrednictwem swojego forum społecznościowego debiut 64-bitowej wersji tej aplikacji - na razie w formie publicznej wersji testowej. Jakie zmiany przynosi opisywana nowość? Oj, znaczące.

64-bitowy OneDrive to w końcu szybka synchronizacja plików


OneDrive w wersji 64-bitowej przyniesie wiele korzyści osobom synchronizującym na raz wiele plików i umieszczającym w chmurze pliki o znaczących rozmiarach - przy założeniu, że korzystają one z 64-bitowego wydania Windows 10 (spokojnie, Twój PC najpewniej spełnia to założenie). Proces synchronizacji będzie przebiegał szybciej niż w dotychczasowym wydaniu 32-bitowym klienta. Tylko tyle i AŻ tyle.

Firma Microsoft nie wyszczególnia żadnych nowych funkcji, które pojawią się wraz z przejściem z klienta 32-bitowego na 64-bitowy, ale największą aktualizacją jest to, że aplikacja będzie mogła uzyskać dostęp do większej ilości pamięci RAM w razie potrzeby.

Obecnie można wypróbować OneDrive 64-bit w wersji dla urządzeń z procesorami x64. Do końca miesiąca wersja public preview powinna zostać udostępniona wszystkim chętnym. Użytkownicy sprzętów z układami ARM64 wciąż będą musieli wykorzystywać wariant 32-bitowy narzędzia.

Pobierz OneDrive na Windows i Androida


Program Microsoft OneDrive pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy danych w wydaniach na systemy Windows oraz Android. Aby to zrobić, skorzystać z poniższych odnośników.


Źródło: TechCommunity.microsoft