Instalki.pl » Aktualności » Software » Paint nareszcie w Microsoft Store
Czwartek, 08 Kwiecień 2021 10:39, Wpisany przez Piotr Malinowski
 paint microsoft store 3
W końcu.

Paint to usługa znana przez wszystkich użytkowników systemów Windows. Do tego stopnia, że stała się kultowym internetowym memem. Microsoft jednak nie do końca się z nią lubi, na co wskazuje chaos dotyczący jej obecności w „dziesiątce”. O co dokładnie chodzi?

Painta pobierzemy z poziomu Microsoft Store


Cofnijmy się do 2017 roku. Wtedy też gigant z Redmond zapowiedział usunięcie Painta ze swojego najnowszego systemu operacyjnego. Chyba nie trzeba dodawać, iż konsumenci natychmiastowo wyrazili swój sprzeciw. Koniec końców narzędzie graficzne znalazło się na liście aplikacji opcjonalnych, co pozwala na jego bezproblemową likwidację. Microsoft oczywiście w żaden sposób go nie wyróżnia, ani nie reklamuje – tutaj pierwsze skrzypce gra Paint 3D.

Przy okazji zapowiedziano, iż oryginalny Paint trafi do Microsoft Store. Przez cztery kolejne lata nie pojawiały się jakiekolwiek aktualizacje w tej sprawie. W końcu jednak zdecydowano się przerwać milczenie. W cyfrowym sklepie dostrzeżono właśnie aplikację. Nie można jej jednak wyszukać – jedyną opcją jest odwiedzenie dedykowanej witryny za pomocą krążącego w sieci linku.

paint microsoft store 2Painta na razie jeszcze nie pobierzemy | Źródło: wł. (via Microsoft)

Wynika to z tego, iż Paint nie jest jeszcze możliwy do pobrania, co potwierdza napis o jego „obecnej niedostępności”. Pozostaje więc oczekiwać na oficjalne stanowisko Microsoftu w sprawie i oficjalne wdrożenie usługi. Z jej opisu możemy wyczytać następującą informację:

Ulubiona aplikacja na Windowsie, Paint to prosty i potężny edytor graficzny o szerokim zakresie zastosowań. Za jego pomocą możesz szybko edytować grafiki oraz stworzyć arcydzieło za pomocą wewnętrznych narzędzi. Jeśli już skończysz, jesteś w stanie zapisać i udostępnić pliki w niemalże każdym formacie.

Zapewne nie jedna osoba zaśmiała się przy słowie „arcydzieło”. Cóż, jeśli zobaczycie poniższy materiał to powinniście dosyć szybko zmienić zdanie:

 
Nie pozostaje teraz nic innego jak czekać na dostępność Painta w Microsoft Store. To właśnie z jego powodu odbywać się będą wszelkie aktualizacje usługi i zapewne z tego powodu w ogóle ona tam trafia.

Źródło: Microsoft, Aggiornamenti Lumia / Foto. Microsoft