Instalki.pl » Aktualności » Software » Ostatni update do Muzyki Google Play. Aplikacja oficjalnie "nie żyje"
Środa, 07 Kwiecień 2021 10:58, Wpisany przez Piotr Malinowski
muzyka google ostatni update 1
To koniec.

Google dosyć regularnie przypominało użytkownikom, że muszą przygotować się na koniec usługi Muzyka Play. Została ona praktycznie już na dobre zastąpiona przez YouTube Music i raczej mamy tu do czynienia z naturalną koleją rzeczy. Do uśmierconej usługi trafiła jednak dziś ostatnia aktualizacja. Radość nie jest jednak wskazana.

Pożegnajcie Muzykę Google Play. To już jej koniec


Niecały miesiąc temu mieliśmy do czynienia z zablokowaniem możliwości eksportu biblioteki utworów z Muzyki Google Play. Teraz przyszła kolej na nieco drastyczniejszy krok. Aktualizacja aplikacji oznaczona numerem 8.29.9112-1.W dodaje specjalną sekcja „Zwolnij miejsce”. Po co?

Opis nowości brzmi następująco: „z łatwością usuń lokalne dane Muzyki Google Play ze swojego urządzenia, aby zwolnić miejsce”. Chyba nic więcej dodawać nie trzeba. Jednak oprócz tego możemy także ukryć usługę tak, by nie była wyświetlana już na ekranie głównym ani w spisie wszystkich aplikacji. Zablokowana zostanie także opcja jej uruchomienia.

muzyka google ostatni update 2Nowa sekcja w Muzyce Google Play | Źródło: 9to5google 

Całe to zamieszanie wynika z tego, że Muzyka Google Play jest fabrycznie zainstalowana na sporej części urządzeń, więc całkowita deinstalacja nie wchodzi w grę. Dlatego też pozostaje jej ukrycie i pozbycie się danych lokalnych. Co innego jeśli mamy smartfon, gdzie na wstępie było już YouTube Music. Tam „starszy brat” jest po prostu zwykłą aplikacją i z poziomu Sklepu Play można go zlikwidować.

Nie pozostaje powiedzieć nic innego, jak – to koniec Muzyki Google Play.

Źródło: 9to5google / Foto. Google