Instalki.pl » Aktualności » Software » Najlepsze aplikacje do nagrywania ekranu na Androidzie [TOP 4]
Wtorek, 06 Kwiecień 2021 13:01, Wpisany przez Daniel Karcz
Najlepsze narzędzia do nagrywania ekranu w AndroidzieGarść przydatnych aplikacji.

Smartfony i tablety coraz częściej zastępują w codziennym zastosowaniu standardowe komputery. Obecnie spektrum ich zastosowań jest dużo szersze niżeli wykonywanie połączeń czy komunikacja za pośrednictwem wiadomości SMS. Coraz częściej wykorzystywane są one do tworzenia różnego rodzaju wideoporadników, materiałów edukacyjnych czy też rejestrowania rozgrywki w ulubioną grę w celu późniejszego udostępnienia nagrania w sieci.

We wszystkich tych przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z dedykowanego do tego celu oprogramowania, które pozwoli nam zarejestrować wideo prezentujące czynności wykonywane na urządzaniu. Istnieje wiele narzędzi do tego przeznaczonych i to właśnie nim przyjrzymy się nieco bliżej w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

ADV Screen Recorder


Najlepsze narzędzia do nagrywania ekranu w Androidzie
Jedno z najlepszych, całkowicie bezpłatnych narzędzi przeznaczonych do nagrywania obrazu ze smartfonu lub tabletu. ADV Screen Recorder pozwala na dowolne rejestrowanie materiałów również z dźwiękiem urządzenia lub mikrofonu, które w efekcie końcowym nie zawierają znaków wodnych i innych uporczywych ograniczeń.

Aplikacja doskonale sprawdzi się w przypadku tworzenia różnego szkoleń i prezentacji, a dzięki możliwości rejestrowania również obraz z kamerki smartfona znajdzie ona odbiorców wśród streamerów rozgrywek w gry komputerowe. ADV Screen Recorder dysponuje 3 zaawansowanymi silnikami do rejestrowania obrazu, umożliwia wstrzymywanie i wznawianie nagrań, rysowanie to przechwytywanym obrazie i tworzenie materiałów w wysokiej rozdzielczości (1080p) i 60 FPS-ach.

Kluczowe cechy aplikacji:
 • darmowe narzędzie do rejestrowania obrazu i dźwięku z urządzeń mobilnych
 • oferuje 3 zaawansowane silniki rejestrujące obraz w wysokiej jakości
 • pozwala dowolnie wstrzymywać i wznawiać nagrania
 • umożliwia nakładanie znaków wodnych i tekstu na materiał

Nasza ocena: 4/5AZ Screen Recorder


Najlepsze narzędzia do nagrywania ekranu w Androidzie
Uznawane za jedno z najlepszych darmowych aplikacji, które służą do nagrywania aktywności użytkownika na urządzeniu mobilnym i zapisywania jej w formie pliku wideo z dźwiękiem. AZ Screen Recorder oferuje wiele opcji personalizacji nagrań oraz umożliwia transmisję na żywo obrazu z ekranu na takie platformy jak YouTube czy Facebook.

AZ Screen Recorder umożliwia wygodne nagrywanie obrazu z ekranu urządzenia mobilnego wraz z dźwiękiem systemowym lub pochodzącym z mikrofonu, opcjonalnie również z obrazem z kamerki wbudowanej w smartfonie. Przy użyciu narzędzia stworzymy także zrzuty ekranowe. Jak można się spodziewać obraz przechwytywany z pomocą programu jest wysokiej jakości, użytkownik może dowolnie wstrzymywać i wznawiać nagranie oraz rysować po obrazie w celu np. prezentacji istotnych elementów.

Kluczowe cechy aplikacji:
 • darmowe narzędzie do rejestrowania i streamowania obrazu z smartfona
 • umożliwia nagrywanie wysokiej jakości obrazu wraz z dźwiękiem i podglądem kamerki
 • daje możliwość dowolnego wstrzymywania i wznawiania nagrań
 • pozwala zabezpieczyć materiały znakiem wodnym

Nasza ocena: 4/5Mobizen Screen Recorder


Najlepsze narzędzia do nagrywania ekranu w Androidzie
Kompleksowe i dostępne za darmo narzędzie do nagrywania obrazu i dźwięku z urządzeń pracujących pod kontrolą Android. Chociaż nie posiada wbudowanych mechanizmów do bezpośredniego streamingu treści wideo to z powodzeniem wykorzystywany może być do rejestrowania rozgrywki wraz z podglądem z kamerki w smartfonie.

Mobizen Screen Recorder jest programem bardzo prostym w obsłudze, w którym kontrola nad procesem nagrywania odbywa się z poziomu „pływającego” przycisku. Umożliwia on przechwytywanie obrazu z ekranu smartfonu i zapisywanie go jako materiał audio/wideo w wysokiej jakości (nawet 1080p). Nie zabrakło opcji wstrzymywania/wznawiania nagrań oraz rysowania po obrazie w celu uwydatnienia istotnych elementów. Niestety finalne materiały zawierają niewielki znak wodny z nazwą narzędzia.

Kluczowe cechy aplikacji:
 • darmowe i kompleksowe narzędzie do nagrywania obrazu z urządzeń z Androidem
 • umożliwia rejestrowanie obrazu, dźwięku i widoku z kamerki (w jakości 1080p)
 • oferuje wstrzymywanie i wznawianie nagrań oraz możliwość rysowania po ekranie
 • niestety wyświetla irytujące reklamy i nakłada na materiał znak wodny

Nasza ocena: 3,5/5Screen Recorder


Najlepsze narzędzia do nagrywania ekranu w Androidzie
Kolejny, godny polecenia program do tworzenia prostych wideo-poradników i nagrań prezentujących rozgrywkę w ulubiony tytuł. Narzędzie umożliwia rejestrowanie naszej aktywności na urządzeniu z Androidem z uwzględnieniem obrazu i dźwięku systemowego lub z mikrofonu.

Screen Recorder stworzony przez kimcy929 obsługiwany jest z poziomu „pływającego” przycisku na ekranie urządzenia, oferuje aż 3 zaawansowane silniki do rejestrowania obrazu, umożliwia wstrzymywanie i wznawianie nagrań, a także umożliwia synchronizację obrazu z dźwiękiem. Narzędzie pozwala na przechwytywanie obrazu z wielu rozdzielczościach, definiowanie jakość zapisywanego dźwięku, ilości FPS oraz enkoderów audio/wideo.

Kluczowe cechy aplikacji:
 • bezpłatna aplikacja do tworzenia wideo-poradników i streamów z gier
 • dysponuje 3 silnikami do nagrywania i umożliwia rejestrowanie dźwięku i obrazu
 • oferuje spore możliwości konfiguracyjne
 • umożliwia wstrzymywanie i wznawianie nagrań

Nasza ocena: 4/5Przedstawione powyżej aplikacje to tylko niewielka część grona narzędzi dedykowanych do nagrywania ekranu na urządzeniach mobilnych z Androidem. Jeśli znacie inne, ciekawe i godne polecenia narzędzia tego typu zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Polecamy: TOP 10: programy do nagrywania wideo z gier