Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp już niebawem może doczekać się bardzo przydatnej funkcji
Wtorek, 06 Kwiecień 2021 11:40, Wpisany przez Aleksander Piskorz
youtube lapki w dol
Dla osób zmieniających smartfona.

WhatsApp przechowuje w smartfonie nieco więcej danych niż przeciętny komunikator – co ma swoje oczywiste wady oraz zalety. Największą wadą tego typu rozwiązania jest fakt, iż historia czatów z komunikatora jest przechowywana w telefonie i chociaż można łatwo ją zarchiwizować, to nie ma oficjalnej metody pozwalającej przenieść czaty z Androida na iOS.

Na szczęście już wkrótce może się zmienić. WhatsApp ma bowiem testować funkcjonalność, która pozwoli na łatwe przenoszenie całej historii czatów pomiędzy urządzeniami.

WhatsApp pozwoli na migrowanie czatów

WhatsApp od dłuższego czasu pracuje nad obsługą wielu urządzeń jednocześnie, która ma pozwolić użytkownikom na wysyłanie i odbieranie wiadomości z dowolnego telefonu, tabletu czy komputera. Przenoszenie czatów pomiędzy platformami jest istotnym elementem tej opisywanej funkcjonalności. Portal WABetaInfo odkrył, iż WhatsApp faktycznie pracuje nad migracją czatów pomiędzy Androidem a iOS – funkcja doczekała się nawet własnej podstrony.

Obecnie nie jest jeszcze jasne, kiedy opisywana możliwość będzie dostępna, ale z pewnością będzie ona popularną funkcją dla każdej z osób, która zdecyduje się zmienić swój ekosystem mobilny. WhatsApp informował, iż wszystkie próby przenoszenia historii czatów między platformami są sprzeczne z warunkami korzystani z aplikacji i mogą skutkować zawieszenie konta. Czy ktoś finalnie został kiedykolwiek ukarany z tego typu działanie? Nie za bardzo wiadomo, a przynajmniej nie oficjalnie.

whatsappmigracja2
fot. WABetaInfo

W ciągu ostatnich kilku lat WhatsApp wdrożył sporo funkcji, które były odpowiedzią na ogromny boom na komunikatory mobilne. Firma zdaje sobie również sprawę ze znaczenia swojego rozwiązania podczas trwającej pandemii koronawirusa.

Nie można jednak zapomnieć również o kontrowersjach związanych z opisywanym komunikatorem. Użytkownicy zaczęli rezygnować z WhatsAppa po tym, jak okazało się, że program będzie jawnie przekazywał dane Facebookowi – i z tego procesu nie da się zrezygnować.

WhatsApp może i zmieni funkcjonalności, ale w najbliższym czasie nie zapowiada się, żeby zmienił także swoje podejście do danych użytkownika.

Źródło: WABetaInfo / fot. Dimitri Karastelev - Unsplash