Instalki.pl » Aktualności » Software » Android Auto nareszcie z aplikacjami, których potrzebują kierowcy
Wtorek, 06 Kwiecień 2021 10:59, Wpisany przez Maksym Słomski
android auto aplikacje
Dobry ruch.

Czym jest Android Auto? W najprostszych słowach, jest to system multimedialny od Google, obecny na smartfonach z Androidem i będący w stanie po ustanowieniu połączenia z samochodem zastąpić system multimedialny w aucie. Kierowcy z całego świata cenią sobie jego płynne działanie oraz możliwość prezentowania na wyświetlaczu samochodu ich ulubionych aplikacji - m.in. Map Google i Spotify. Google niedawno zachęcało deweloperów do dostosowywania ich oprogramowania do wymogów Android Auto. Doczekaliśmy się pierwszych owoców tego działania.

Nowe aplikacje dla Android Auto


Google ma dość rygorystyczne wytyczne w kwestii aplikacji wyświetlanych w ramach Android Auto. W marcu bieżącego roku firma z Mountain View opublikowała otwartoźródłową Android for Cars App Library w ramach Android Jetpack. Pozwoliło to wielu twórcom apek zmigrować tam ich implementacje, a teraz udostępnić je w wersjach produkcyjnych. Dzięki temu w ramach AA da się teraz zainstalować kolejne apki związane z nawigacją, parkowaniem oraz ładowaniem pojazdów elektrycznych.

Czytaj także: Zmiana tapety w Android Auto w końcu możliwa. Długo na to czekałem

android auto nowe aplikacje
Nowości w Android Auto. | Źródło: Google

W najbliższym czasie powinniśmy się spodziewać wysypu nowych narzędzi, uprzyjemniających podróżowanie. Wszystkie programy muszą nadal mieć interfejs spójny z założeniami Google i nie rozpraszać kierujących pojazdami w trakcie podróży. Jeśli liczycie na odtwarzacze wideo na Android Auto, możecie się ich nie doczekać, a przynajmniej w oficjalnych wydaniach.

Obecnie z Android Auto współpracuje już ponad 500 modeli samochodów różnych marek. Niektóre są w stanie nawiązywać ze smartfonami połączenie bezprzewodowe. Bezprzewodowe Android Auto to jednak wciąż luksus i większość kierowców korzysta z jego dobrodziejstw w trybie przewodowym.

Najnowsza wersja Android Auto


Aplikacja Android Auto w najnowszej wersji trafiła już do naszej bazy oprogramowania. Za jej pośrednictwem pobierzesz oficjalną wersję Android Auto, dostępną w sklepie z aplikacjami Google Play. Wystarczy skorzystać z poniższego odnośnika.


Źródło: Google