Instalki.pl » Aktualności » Software » Czat Google już w Gmailu. Jak włączyć nową funkcję?
Poniedziałek, 05 Kwiecień 2021 11:11, Wpisany przez Piotr Malinowski
google chat funkcja 1
Warto wiedzieć.

W zeszłym roku Google jasno określiło swoje stanowisko w sprawie rozwoju Gmaila. To nie ma być wyłącznie klient pocztowy, ale kompleksowy obszar roboczy, z poziomu którego wykonywać możemy szereg aktywności komunikacyjnych. Dlatego też zdecydowano się na integrację funkcji czatu oraz spotkań wideo.

Czat Google zintegrowany z Gmailem


Część osób mogło przez pewien czas doświadczyć obecności dolnego paska nawigacyjnego w Gmailu. Tak przynajmniej było u mnie – szybko jednak zniknął i mogłem cieszyć się standardowym widokiem. Jak się jednak okazuje, nie na długo. Gigant z Moutain View ogłosił właśnie ważną nowość.

Jeśli korzystasz z osobistego konta Gmail, to w ustawieniach aplikacji możesz teraz uruchomić sekcję „Czat”. Do tej pory funkcjonalność była dostępna wyłącznie dla użytkowników Enterprise Workspace. Co ciekawe, mamy tu do czynienia z integracją pełnego zakresu opcji oferowanych przez oddzielną aplikacją Czatu Google. Podobnie ma się sprawa z zakładką „Spotkanie” oraz „Pokoje”.

Zapewne nie wszyscy skorzystają z tej nowości, gdyż – nie oszukujmy się – spora część użytkowników używa Gmaila wyłącznie do odbierania oraz wysyłania wiadomości. Jeśli jednak znajdujesz się w gronie osób planujących z Czatu korzystać, to poniżej znajdziesz krótką instrukcję odnośnie aktywacji specjalnej zakładki.

Jak włączyć Czat Google w Gmailu?


Na samym początku należy otworzyć sekcję ustawień. Znajduje się ona na samym dole bocznego panelu mobilnej aplikacji.

chat google gmail 1Sekcję ustawień znajdziecie na samym dole bocznego paska nawigacyjnego | Źródło: wł.

Potem wybieramy jedno z naszych osobistych kont Gmail.

chat google gmail 2
Nie pomylcie się przy wyborze konta osobistego! | Źródło: wł.

W sekcji „Ogólne” powinna widnieć teraz opcja „Czat (wczesny dostęp). Po kliknięciu w nią i potwierdzeniu chęci skorzystania z jeszcze niefinalnej funkcji pojawi się kilka plansz z samouczkiem odnośnie tego, co możemy zrobić z poziomu dolnego paska nawigacyjnego.

chat google gmail 3Funkcję czatu można na razie wyłączyć | Źródło: wł.

Warto mieć na uwadze, że opcja może zawierać błędy i nie działać do końca prawidłowo. Wciąż mamy bowiem do czynienia z jej wczesną wersją. Nie wiadomo też czy Google koniec końców zdecyduje się na obowiązkowy nowy interfejs. Na razie jest on opcjonalny.

Źródło: Google, wł. / Foto. Google