Instalki.pl » Aktualności » Software » OnePlus zalicza kompromitację. Nie instaluj tej aktualizacji
Niedziela, 04 Kwiecień 2021 09:28, Wpisany przez Maksym Słomski
oneplus oxygenos 11 wycofana
Zostałeś ostrzeżony.

Wygląda na to, że OnePlus podążył drogą Xiaomi w kwestii wypuszczania niedopracowanych aktualizacji oprogramowania, które należy błyskawicznie wycofywać. Użytkownicy smartfonów OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T i OnePlus 7T Pro długo czekali na OxygenOS 11, a gdy już się go doczekali... żałowali decyzji o instalacji.

OnePlus wycofuje OxygenOS 11


Najwyraźniej testy beta OxygenOS 11 nie były przesadnie wyczerpujące, bowiem firma OnePlus postanowiła niemal natychmiastowo wycofać aktualizację do stabilnej wersji swojego OS-u. Pierwotnie wstrzymano wyłącznie udostępnianie HydrogenOS 11, czyli odmiany systemu kierowanej na rynek chiński, jednakże liczba bugów w sofcie globalnym również przyprawiała o zawrót głowy.

oneplus oxygenos 11
Odpowiedź przedstawiciela wsparcia technicznego OnePlus na zapytanie dotyczące wycofanej aktualizacji OxygenOS 11. | Źródło: GizChina

Użytkownicy smartfonów OnePlus donosili o błędach w praktyce uniemożliwiających korzystanie z telefonu. Urządzenia przestały działać płynnie, przegrzewały się, a niektóre aplikacje zaczęły się samoistnie wyłączać. Dość powiedzieć, że wątek o nieprawidłowościach w oprogramowaniu OnePlus ma na oficjalnym forum ponad 300 stron.

Jeżeli zainstalowaliście OxygenOS 11 na którymś z wymienionych wcześniej modeli smartfonów i doświadczacie jakichkolwiek nieprzyjemności, przywróćcie OxygenOS 10 - nie powinniście mieć z tym najmniejszych problemów.

Podobno OxygenOS 11 zostanie wydany ponownie za kilka dni.

Źródło: GizChina, forum OnePlus