To koniec Cortany na Androida i iOS

Piotr MalinowskiSkomentuj
To koniec Cortany na Androida i iOS

{reklama-artykul}

Cortana to jeden z tych projektów Microsoftu, który niekoniecznie zwojował rynek. Asystent głosowy zadebiutował na mobilnych urządzeniach w 2015 roku i początkowo jego celem było łącznie komputerów z Windowsem 10 na pokładzie z telefonami komórkowymi. Potem doszło do przeprojektowania usługi, lecz sukcesu osiągnąć się nie udało. Teraz Cortana na Androida i iOS kończy swój żywot.

Pożegnajcie Cortanę na urządzenia mobilne

Microsoft swego czasu przyznał, że Cortana nie stanowi już konkurencji dla Alexy czy Asystenta Google. Ostatnie wydarzenia tylko to potwierdzają. Wsparcie dla asystenta od Microsoftu zakończyło się dla pierwszego (i jedynego) inteligentnego głośnika wykorzystującego Cortanę. Podobnie stało się z innymi urządzeniami wykorzystującymi projekt giganta.

cortana koniec android 2Cortana będzie rozwijana teraz jako asystent produktywności | Źródło: Microsoft

Teraz przyszedł czas na mobilną wersję przedsięwzięcia. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie:

Jak ogłosiliśmy w lipcu, wkrótce zakończymy obsługę aplikacji Cortana na Androida i iOS, ponieważ Cortana kontynuuje ewolucję jako asystent produktywności.

Od 31 marca 2021 roku, utworzona przez Ciebie zawartość Cortany (przypomnienia i listy) nie będzie już dostępna przez mobilną aplikację, ale nadal będzie można uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem Cortany w systemie Windows. Ponadto przypomnienia, listy i zadania są automatycznie synchronizowane z aplikacją Microsoft To Do, którą możesz bezpłatnie pobrać na telefon.

Zakończenie wsparcia Cortany dokonało się więc 31 marca. Jeśli więc byliście w gronie jej użytkowników, to niestety nie jest już ona dostępna. 

Źródło i foto: Microsoft

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.