Instalki.pl » Aktualności » Software » Do Map Google powraca ważna funkcja
Piątek, 02 Kwiecień 2021 10:53, Wpisany przez Piotr Malinowski
kompas google mapyKoncern zmienił zdanie.

Od kilku lat panuje moda na minimalizm, która dotyka wiele aspektów życia. Wyjątkiem nie są mobilne aplikacje – te stały się „czystsze” oraz wolne od mnóstwa przycisków/napisów na jednym ekranie. Niekiedy jednak koncerny się nieco zapędzają i w imię „mniej znaczy więcej” usuwają przydatne oraz lubiane przez użytkowników aspekty. Przykładem jest Google i jego Mapy.

Kompas wraca do Map Google!


W 2019 roku mieliśmy do czynienia z usunięciem funkcji Kompas z Map na Androida. Jak twierdzi Google, wszystko po to, by oczyścić nieco sekcję Nawigacji. Konsumentom jednak niekoniecznie przypadła do gustu ta zmiana, co jednoznacznie wyrażali w komentarzach.

Wygląda na to, że gigant z Moutain View ugiął się pod presją społeczności. Na oficjalnej stronie pojawiła się bowiem informacja o powrocie kompasu do mobilnej aplikacji. Jak możemy wyczytać z komunikatu:

Gdy korzystasz z Map na system Android w momencie nawigowania do konkretnego miejsca, kompas ponownie będzie wyświetlany jako jeden z widżetów po prawej stronie ekranu. Podczas obracania, czerwona strzałka wskaże północny kierunek.

Poniżej możecie zobaczyć jak prezentuje się nowo-stara funkcja:

kompas google mapy 2Ikona kompasu ponownie w Mapach Google na Androida | Źródło: Google 

Zapewne wiele osób ucieszy się z tego ogłoszenia. Obecność kompasu raczej nie wpłynie negatywnie na ogólne wrażenia płynące z użytkowania usługi – ewentualnie może pomóc. „Nowość” powinna być już dostępna dla wszystkich korzystających z Map Google na Androida. Stosowna aktualizacja została oznaczona numerem 10.62.

Jeśli zaś chodzi o wersję aplikacji na iOS, to kompas nigdy nie został z niej usunięty. Dlaczego? Trudno powiedzieć.

Źródło i foto: Google