Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 10 z nowymi ustawieniami personalizacji. Nareszcie
Środa, 31 Marzec 2021 12:00, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 personalizacja
Krok w dobrą stronę.

Windows 10 oferuje obecnie dość ograniczone możliwości w zakresie personalizacji interfejsu, choć... zmiana wyglądu Windows 10 w podstawowym zakresie nie jest wcale trudna. Microsoft pracuje już nad tym, aby dać użytkownikom więcej narzędzi pozwalających na to, by dostosować system do ich indywidualnych potrzeb. Niedawno donosiliśmy Wam o tym, że Microsoft chce wiedzieć, do czego używasz Windows 10, aby zaproponować odpowiedni zestaw usług i aplikacji. To nie wszystko co gigant ma w tej kwestii do zaoferowania.

Personalizacja Windows 10 – tapety Spotlight


W wydawanych kolejno buildach preview Windows 10, dostępnych dla uczestników programu Windows Insider, pojawiają się ostatnio naprawdę ciekawe funkcje. Większość z nich zadebiutuje wraz z planowaną na przełom października i listopada 2021 roku aktualizacją Sun Valley, znaną także jako 21H2. Jedną z nich jest wsparcie dla Windows Spotlight, czyli wyświetlania tapet znanych z Bing na pulpicie komputerów z Windows 10. Tła zmieniane będą automatycznie, podobnie jak na ekranie blokady systemu, stronie startowej Bing oraz w obrębie Microsoft Launcher.

windows 10 spotlight
Źródło: WindowsLatest

Wygląda na to, że wykorzystany tu zostanie system uczenia maszynowego, który pozwoli serwować użytkownikom obrazy zgodne z ich preferencjami. Co ważne, nie odbiorca tapet nie zobaczy żadnych reklam Bing na pulpicie, gdy funkcja Spotlight będzie aktywna. O tapetach dowiesz się więcej, klikając w widżet o nazwie "Spotlight".

Personalizacja klawiatury dotykowej


Microsoft w nowym buildzie testowym w kanale Dev wprowadził również nowe ustawienia personalizacji klawiatury dotykowej, które pomogą zmienić jej wygląd. Da się na przykład zmienić kolor klawiszy lub obramowań, transparentność tła, skalę i inne.

windows 10 klawiatura ekranowa
Źródło: WindowsLatest

Za parę tygodni nowości zostaną zapewne dopracowane i zagoszczą w kanale beta, z którego korzystam. Wtedy poświęcimy im nieco więcej uwagi.

Źródło: WindowsLatest