Instalki.pl » Aktualności » Software » Strasznie chciałbym, żeby tak wyglądał iOS 15. Ten koncept jest świetny
Wtorek, 30 Marzec 2021 14:28, Wpisany przez Aleksander Piskorz
netflix usuwanie marzec 1
Nadciąga nowe wydanie.

Apple intensywnie pracuje nad iOS 15 – nową wersją systemu, która zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku. Parker Ortolani z serwisu 9to5Mac znalazł odniesienia do „iOS 15.0” w kodzie źródłowym platformy WebKit i postanowił przygotować koncept pokazujący, jak mogłoby wyglądać nowe wydanie systemu amerykańskiego producenta.

Sam muszę przyznać, że chciałbym zobaczyć większość z tych nowości w oficjalnej aktualizacji.

iOS 15 – jakie nowości?

Pierwszą i najważniejszą zmianą w iOS 15 mógłby być przeprojektowany ekran główny. W tym przypadku mielibyśmy możliwość zmiany rozmiaru widżetów czy też optymalizacji związanych z listą aplikacji na prawej stronie ekranu. To, z czego sam ucieszyłbym się najbardziej, to możliwość konfigurowania ekranu tak, jak ma to miejsce w przypadku smartfonów z Androidem.

ios15nowosci2
fot. 9to5mac - Parker Ortolani

iOS 15 mógłby wnieść przycisk dodający automatycznie nową, pustą stronę pulpitu.

Pod względem prywatności w iOS 15, Apple może przygotowywać rewolucyjną rzecz. Firma chciałaby bowiem rozdzielić aktualizacje systemowe od tych, które są zaledwie poprawkami bezpieczeństwa. W ostatnim czasie posiadacze iPhone’ów i iPadów musieli instalować je co najmniej dwa razy w krótkim okresie czasu.

ios15nowosci3
fot. 9to5mac - Parker Ortolani

Można spodziewać się także, że amerykańska firma ulepszy etykiety prywatności znajdujące się w App Store, a także doda kolejne znaczniki pozwalające ocenić, czy dana aplikacja korzysta z naszych prywatnych danych w czasie rzeczywistym.

9to5Mac zwraca również uwagę na potencjalne zmiany w technologii FaceTime. Apple faktycznie zostało w tym temacie trochę w tyle za konkurencją. Rozmowy wideo w trakcie pandemii bardzo zyskały na znaczeniu, a sam FaceTime nie oferuje takiej możliwości, jak chociażby udostępnianie ekranu urządzenia. To faktycznie mogłoby się zmienić.

ios15nowosci4
fot. 9to5mac - Parker Ortolani

Kolejne zmiany w iOS mogłyby dotknąć klawiatury. Emoji na iPhonie są bardzo popularne, tak więc firma mogłaby dodać nowe sekcje, które pozwolą na szybsze wykorzystanie tychże piktogramów. Poza tym, możemy spodziewać się optymalizacji związanych z pisaniem za pomocą przeciągnięciem palca.

Pomniejsze zmiany w iOS 15 mogłyby dotyczyć sposobu przechowywania haseł oraz lepszej synchronizacji ich pomiędzy urządzeniami – także ze sprzętami korzystającymi z oprogramowania Windows. Apple w iOS 15 może dodać do iPhone’a także tryb lampki nocnej, który po podłączeniu do ładowarki będzie wyświetlał duży zegar oraz nadchodzące alarmy. Całość działa bardzo podobnie do rozwiązania znanego z zegarka Apple Watch.

ios15nowosci6
fot. 9to5mac - Parker Ortolani

W iOS 15, Apple może postawić również nacisk na aplikację „Dom”, czyli nic innego, jak centrum obsługi inteligentnych sprzętów typu smart home. Segment tego typu produktów staje się coraz popularniejszy i nie ma się co dziwić, że każda firma chce ugryźć kawałek tortu z segmentu IoT.

ios15nowosci7
fot. 9to5mac - Parker Ortolani

Oczywiście warto pamiętać, że to wszystko, co opisałem, to tylko koncept, a nie potwierdzone informacje oraz nowości. Więcej na temat rzeczywistych planów związanych z iOS 15 dowiemy się zapewne podczas corocznej konferencji WWDC, która powinna odbyć się w czerwcu.

I jak Wam się to wszystko podoba?

Źródło: 9to5Mac / fot. Denis Cherkashin - Unsplash