Instalki.pl » Aktualności » Software » Masz iPhone lub iPad? Pilnie zainstaluj nową aktualizację
Niedziela, 28 Marzec 2021 08:19, Wpisany przez Maksym Słomski
ios aktualizacja
To istotne.

Użytkownicy przeróżnych urządzeń powinni je aktualizować znacznie częściej, niż im się wydaje. Najnowsze stastystyki dotyczące udziałów poszczególnych wersji Windows 10 w rynku pokazują, że do instalowania poprawek ludzie podchodzą z dość dużym dystansem. W tym kontekście apeluję: jeśli korzystasz ze smartfonu z systemem operacyjnym iOS, to koniecznie go zaktualizuj. Apple wydało właśnie ważną aktualizację dla telefonów iPhone.

iOS 14.4.2 i iPadOS 14.4.2 - poprawki drobne, ale istotne


Najnowsza aktualizacja Apple dla smartfonów iPhone i tabletów iPad naprawia lukę w zabezpieczeniach, która jest już aktywnie wykorzystywana przez cyberprzestępców. Firma Apple wyjaśnia w swoim dokumencie dotyczącym bezpieczeństwa, że niewielkie łatki iOS 14.4.2 i iPadOS 14.4.2 blokują "złośliwie spreparowaną zawartość internetową, która może prowadzić do uniwersalnego wykonywania skryptów między witrynami". Oznacza to tyle, że zainfekowana witryna może uzyskać dostęp do informacji na innych stronach, które otworzyłeś wcześniej na swoim urządzeniu.

iOS14
iOS 14. | Źródło: Apple

Instalacja aktualizacji jest prosta: uruchom "Ustawienia" na swoim urządzeniu, wybierz "Ogólne", a następnie "Aktualizacja oprogramowania". Jeśli Twój iPhone lub iPad nie zainstalował jeszcze automatycznie aktualizacji, iOS i iPadOS 14.4.2 powinny już tam czekać na instalację.

Co ciekawe, Apple wydało podobną poprawkę dla starszych urządzeń, w postaci iOS 12.5.2. Pokazuje to jak ważnym jest sprawne wdrożenie patcha.

Które smartfony otrzymają iOS 14.4.2?


Poprawka bezpieczeństwa 14.4.2jest dostępna dla iPhone 6s i nowszych, natomiast wersja 12.5.2 obejmuje m.in. iPhone'a 5S z 2013 roku.

Źródło: Apple