Instalki.pl » Aktualności » Software » Nowe ikony w Eksploratorze Plików w Windows 10. Zobacz je już teraz
Środa, 24 Marzec 2021 23:15, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 10 nowe ikony eksploratorWindows 10 wyładnieje.

Ależ nam wypięknieje Windows 10 w tym roku! Aktualizacja Sun Valley, znana także jako Windows 10 21H2, przyniesie wielkie zmiany w zakresie wyglądu interfejsu. O wielu z nich już pisaliśmy: nowe Centrum Akcji, nowy pasek zadań, czy też zaokrąglone rogi okienek w Windows 10 przyniosą długo wyczekiwane odświeżenie wizualne OS-u rozwijanego przez firmę Microsoft. Do oficjalnych doniesień dołącza kolejne, tym razem związane z ikonami w Eksploratorze Plików. Te zagościły właśnie w Windows 10 Build 21343, który każdy z Was może wypróbować już teraz. Jak? O tym przeczytacie na końcu tego wpisu.

Nowe ikony w Eksploratorze Plików Windows 10


Nowości w Windows 10 Insider Preview Build 21343 opisali Amanda Langowski oraz Brandon LeBlanc na oficjalnym blogu Windows. Z opublikowanego tam wpisu dowiadujemy się, że pośród wielu nowych ikon w przyszłych wydaniach Windowsa 10 zagoszczą także nowe ikony w Eksploratorze Plików. Zmieni się łącznie kilka rzeczy - orientacja ikon folderów i domyślnych ikon typów plików, celem zapewnienia większej spójności pomiędzy większą liczbą produktów firmy Microsoft wyświetlających pliki. W szczególności foldery użytkownika najwyższego poziomu, takie jak Pulpit, Dokumenty, Pobrane i Obrazy, zyskają nowy wygląd, który powinien ułatwić ich rozróżnienie już na pierwszy rzut oka. I tak, ikona Kosza również została zaktualizowana!

nowe ikony windows 10 eksplorator plikow 2
Źródło: Microsoft

nowe ikony windows 10 eksplorator plikow 3
Źródło: Microsoft

To nie koniec zmian, a kolejne grafiki dodawane będą na przestrzeni czasu.

Aktualizacje ikon pojawią się wraz z kilkoma poprawkami w zakresie interfejsu Eksploratora Plików. Microsoft doda dodatkowe wypełnienie między elementami w tym miejscu i udostępni tryb kompaktowy, pozwalający powrócić do klasycznego trybu Eksploratora Plików. Zaktualizowany widok eksploratora jest nieco bardziej zoptymalizowany pod kątem obsługi dotykowej.

Jak zainstalować wersję preview Windows 10?


Jakiś czas temu przybliżałem Wam sposób na to, jak skorzystać z Windows 10 21H1 już teraz i nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć do jeszcze odleglejszych wersji systemu. Pro tip: wystarczy wziąć udział w niejawnym programie testów systemu Windows, znanym także pod nazwą Windows Insider. Gdy już zdecydujesz się skorzystać z naszego poradnika, będziesz mógł użytkować najnowsze wydania Windows 10, publikowane w kanałach dla deweloperów, beta lub dla wersji zapoznawczej. To właśnie w kanale deweloperskim zagościł omawiany tu Windows 10 Insider Preview Build 21343.

insider windows
Po wykonaniu czynności z naszego poradnika musisz wybrać ten kanał. | Źródło: mat. własny

Źródło: Microsoft