Instalki.pl » Aktualności » Software » Spotify z ważnymi zmianami interfejsu
Wtorek, 23 Marzec 2021 16:34, Wpisany przez Piotr Malinowski
spotify home zmiany 43Nadchodzi nowe.


Interfejs mobilnej aplikacji Spotify nie należy do najgorszych, lecz nie można go również uznać za ideał. Część elementów nie jest rozmieszczona intuicyjnie, a niektóre funkcje działają w dosyć niepożądany sposób. Niedługo kilka problemów ulegnie rozwiązaniu – przynajmniej wszystko na to wskazuje.

Spotify na smartfony z licznymi usprawnieniami


Na oficjalnej stronie deweloperów pojawił się wpis ilustrujący nadchodzące nowości. Wszystkie z nich dotyczą sekcji „Ekran główny” i mają na celu „ułatwienie znajdowania ulubionych dźwięków”. Krótko mówiąc – z poziomu zakładki będzie można wykonać nieco więcej akcji. Okej, ale na co dokładnie muszą przygotować się konsumenci?

Przede wszystkim zmieniono lokalizację opcji „Ostatnio odtwarzane”. Teraz znajduje się ona w prawym górnym rogu ekranu głównego. Po kliknięciu użytkownicy otrzymają możliwość przeglądania maksymalnie trzymiesięcznej historii odtwarzanych treści. Mowa o pojedynczych utworach oraz odcinkach, a także listach odtwarzania, w których się one znajdowały. Tyczy się to wszystkich kont – Free oraz Premium.

spotify historia 1Do zakładki "Ostatnio odtworzone" przejdziemy nieco łatwiej | Źródło: Spotify

Co więcej, z poziomu ekranu głównego będzie można przejść do nowych odcinków słuchanych podcastów albo zupełnie świeżych treści powiązanych z naszymi zainteresowaniami. Oczywiście pojawi się także opcja wznowienia słuchania niedokończonej treści. Nowe materiały oznaczone zostaną niebieską kropką. Z nowością skorzystają wyłącznie subskrybenci Premium.

spotify podcasty home 2Proponowane podcasty na stronie głównej | Źródło: Spotify

Ludzie opłacający płatną wersję usługi zobaczą także specjalny panel z rekomendacjami. Pojawią się tam utwory spersonalizowane pod kątem gustu muzycznego. Spotify jednak spróbuje polecać głównie twórców, których muzyki jeszcze nie słuchaliśmy.

spotify rekomdendacja 2 homeAktualizacje o twórcach | Źródło: Spotify

Stosowna aktualizacja ma trafić do wszystkich użytkowników Androida i iOS jeszcze w tym miesiącu. Należy uzbroić się więc w cierpliwość.

Źródło i foto: Spotify